Dostawa wody do obiektów użyteczności publicznej – w jaki sposób się odbywa?

Obiekty użyteczności publicznej, jak sama nazwa wskazuje, są regularnie i nieustannie odwiedzane przez dziesiątki lub setki osób – klientów, petentów, pacjentów czy interesantów. Takie budynki muszą więc być właściwie zaprojektowane, dobrze wyposażone oraz zabezpieczone pod wieloma względami. Jednym z ważnych aspektów w takich budynkach jest zapewnienie bezproblemowego dostępu do wody pitnej. Jest ona niezbędna bez względu na rodzaj usług odbywających się w budynku, a także na porę roku.

Dostęp do wody pitnej jest potrzebny przede wszystkim osobom, które w obiektach użyteczności publicznej pracują. Z wody korzystają również osoby, które w obiekcie załatwiają swoje sprawy. Nie zapominajmy, że obiekty użyteczności publicznej to także szpitale, przychodnie, przedszkola czy inne ogólnodostępne obiekty, w których woda ma ogromne znaczenie – służy nie tylko do picia, ale również do przygotowywania posiłków. W szpitalu czy przedszkolu nie ma prawa wydarzyć się sytuacja, że wody zabraknie. Dlatego też takie obiekty na wiele sposobów starają się uniezależnić od wody z zewnątrz.

Kupowanie wody w butelkach i baniakach

Jednym ze sposobów na zapewnienie bezproblemowego i stałego dostępu do wody pitnej jest dowożenie wody w specjalnych saturatorach, baniakach czy zwykłej wody butelkowanej. To dobre rozwiązanie, ale nie zawsze się sprawdza. W niewielkiej firmie czy urzędzie saturator z wodą może być całkiem dobrą opcją. Jeśli jednak trzeba dostarczyć wodę dla kilkuset osób, może się okazać, że takie dowożenie wody ze sklepów czy od producenta może być dosyć trudnym zadaniem. Warto również pamiętać o kosztach takich zakupów, które w przypadku dużych firm mogą być naprawdę spore. Dlatego też dobrze jest szukać także innych rozwiązań, które mogą w takiej sytuacji pomóc w zaopatrzeniu obiektu w wodę pitną.

Wygodne zbiorniki na wodę

W obiektach użyteczności publicznej dobrym rozwiązaniem mogą być zbiorniki na wodę pitną, które zapewnią bezproblemowy dostęp do wody w sytuacji, gdy w sieci wodociągowej jej zabraknie. Oczywiście, warto pamiętać, że taki zbiornik musi być odpowiedniej wielkości, być dopasowany do możliwości architektonicznych budynku, znajdować się we właściwym miejscu. Co więcej, zbiorniki, w których przechowywana jest woda służąca docelowo do picia, muszą być w pełni bezpieczne. Powinny być wykonane z materiałów, które nie zmieniają składu chemicznego wody, nie uwalniają do niej żadnych szkodliwych i toksycznych substancji, a także nie wpływają na wrażenia smakowe. Podobnie jak zbiorniki magazynowe chemoodporne, także zbiorniki na wodę pitna powinny być zamawiane w wyspecjalizowanych firmach, które mają wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Każdy zbiornik jest indywidualną inwestycją, często wykonywaną od podstaw i montowaną w miejscu docelowym. Nie zawsze bowiem jest możliwość zainstalowania w budynku gotowego zbiornika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *