Oryginalne części samochodowe z ASO

Użytkownicy samochodów często w razie awarii czy zużycia jakiejś części zadają sobie pytanie, czy kupować oryginalne części samochodowe z ASO, czy może jednak postawić na tańsze zamienniki? Choć druga opcja zdecydowanie kusi niższą ceną, pod względem jakości i niezawodności wygrywa pierwsze rozwiązanie.

Oryginalne części ASO to elementy, które są w stu procentach zgodne z konkretnymi markami i modelami samochodów. A Autoryzowanej stacji obsługi dla danej marki można więc znaleźć części zamienne, które są produkowane na tych samych liniach produkcyjnych, co podzespoły i elementy znajdujące się w aucie. Można więc mieć pewność, że są to elementy wysokiej jakości, trwałe, wytrzymałe oraz o odpowiednio długiej gwarancji. Jeśli montujemy cześć, której czas trwałości podawany jest na pięć lat, nie trzeba się obawiać, że już po dwóch czy trzech trzeba będzie wymieniać ją na nową.

Tańsze zamienniki to sporo problemów

Oryginalne części samochodowe z ASO to oczywiście spory wydatek, którego wielu kierowców próbuje za wszelką cenę uniknąć. Ceny tańszych zamienników bywają bardzo kuszące – są o kilkadziesiąt procent niższe niż ceny oryginalnych części. Ich producenci często zapewniają, że zamienniki są tak samo dobre, sprawne i solidne jak oryginały. W praktyce jednak bywa z tym różnie. Bardzo często tańsze zamienniki nie do końca pasują do miejsc, w których się je montuje. Co więcej, nie są tak dobrej jakości, jak to obiecują ich producenci. Zużywają się dużo szybciej, a to oznacza, że częściej trzeba je wymieniać na nowe. Rachunek jest więc prosty – jeśli będziemy oszczędzać na oryginalnych częściach ASO i kupować tańsze zamienniki, nic nie zaoszczędzimy. Takie rozwiązanie wyniesie nas o wiele drożej, bo dużo częściej trzeba będzie wymieniać części na nowe. Tymczasem inwestując w oryginalne części z ASO możemy mieć pewność, że przez długi czas nie będziemy mieć żadnego powodu, aby odwiedzić naszego mechanika.

Długa gwarancja i niższe koszty wymiany

Z częściami samochodowymi często bywa tak, że koszty wymiany w warsztatach poza autoryzowanymi stacjami obsługi mogą być dużo droższe także wtedy, gdy zdecydujemy się na tańsze zamienniki. To również nie sprzyja decydowaniu się na pozornie tańsze opcje. Kolejną kwestią jest długa gwarancja na oryginalne części – zdecydowanie dłuższa niż ta, jaka dają producenci części zamiennych. Warto pamiętać jednak, że najważniejszą kwestią, o której powinniśmy pamiętać zawsze, gdy chcemy wymienić coś w aucie, jest bezpieczeństwo nasze, naszych pasażerów oraz innych użytkowników na drodze. Jeśli wybieramy oryginalne części z ASO możemy być pewni ich pochodzenia, jakości i niezawodności. Jeśli stawiamy na zamienniki, często nie wiadomo, gdzie i kiedy zostały wyprodukowane oraz czy nie mają jakichś ukrytych wad. Nie warto więc na siłę szukać oszczędności w tych miejscach, w których tańsze rozwiązania powodują zejście z wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *