Perfumy – znaczą więcej niż sądzisz!

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, jak długo nowy zapach perfum może utrzymywać się na Twojej skórze? To zależy to od rodzaju zapachu i unikalnego śladu zapachowego, a także tłustości lub suchości skóry, także za każdym razem może być inaczej. Prawda jest taka, że perfumy lubią „przylegać” do oleju, a utrzymują się dłużej u osób o bardziej tłustej karnacji. Siła zapachu jest również istotna, podobnie jak nuty: głębokie, tlące się nuty bazy – drewno, żywice, skóra, tytoń itp. – trwają dłużej. Tak więc świeża woda kolońska nigdy nie będzie trwać tak długo, jak woda orientalna.

Może to oznaczać naturalny olej na twojej skórze – lub może to oznaczać, że jeśli masz suchą skórę, dobrze byłoby wklepać balsam do ciała lub bogaty krem przed nałożeniem perfum, aby nadać zapachowi coś do przylgnięcia.

Co możesz zrobić, by zapach trwał dłużej?

Jeśli nawilżasz skórę, daje to olejkom coś do „przylegania” i wzmacnia ich trwałość. A więc: jeśli dostępne są „dopasowane” produkty do ciała, jest to piękny sposób na nałożenie „warstwy” na zapach. W szczególności kremy do ciała i balsamy do ciała dodają emolienty, które utrzymują perfumy. Jeśli te rozszerzenia nie są dostępne, wybierz bezzapachowy krem do ciała, masło lub balsam, które nie będą kolidować z wybranym zapachem Z pewnością Twoja ulubiona perfumeria online będzie miała coś ciekawego w tej kwestii do zaproponowania.

Dlaczego po kilku minutach po spryskaniu się perfumami nie będziesz ich czuć? Nos staje się odczulony i szybko przyzwyczaja się do nut perfum. Po 30-40 minutach możesz w ogóle nie czuć tego zapachu, chociaż Twoi znajomi i koledzy mogą nadal.

Dieta ma wpływ!

Pikantne potrawy mogą wpływać na naturalny zapach ciała, a osoby jedzące mięso mają inny zapach niż wegetarianie. Środowisko również odgrywa rolę – zarówno gorący, jak i zimny klimat ma wpływ na czas trwania perfum i ich intensywność. Wiek to kolejny czynnik: im jesteś starszy, zwykle skóra staje się coraz bardziej sucha. A przez lata w okresie menopauzy zmiany hormonalne mogą oznaczać, że zapach, który nosiłeś od lat, pachnie zupełnie inaczej. Leki i niektóre problemy zdrowotne mogą również zniekształcić perfumy na skórze. A co do palenia…? Palacze często zgłaszają, że ich perfumy „zmieniły się”, podczas gdy w rzeczywistości to palenie wpływa na ich rzeczywisty zmysł węchu…

Czy perfumy mogą wpływać na samopoczucie?

Tak – wiele osób używa zapachu jako środka pobudzającego dla ducha, a nauka kryje się za tym określeniem „aromaterapia”. Zostało naukowo udowodnione, że różne aromaty mogą wpływać na nastrój i emocje – nie tylko osobiste, ale także wpływające na otoczenie. Bergamotka to dobry składnik, mięta pieprzowa sprawia, że jesteś bardziej bystry i czujny, a grejpfrut – wierz lub nie – sprawia, że inni uważają, że jesteś młodszy niż jesteś…! Jest to jeden z powodów, dla których tak wiele osób ma teraz „szafę” zapachów, a nie tylko jeden charakterystyczny zapach: perfumy, które sprawią, że poczują się romantycznie po ciężkim dniu wpatrywania się w ekran komputera – aby dać im zrelaksowany, weekendowy nastrój w soboty i niedziele – lub po prostu coś, na czym spryskują się do pracy, rano, co sprawia, że czują się skoncentrowani i profesjonalni, tak samo jak elegancki garnitur lub śnieżnobiała koszula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *