Transport seniora do szpitala – jak radzą sobie z tym domy opieki?

Zadaniem domów opieki jest zapewnienie seniorom dobrych warunków do życia i codziennego funkcjonowania. Dobre domy dbają o to, aby pobyt w ośrodku upływał seniorom w jak najlepszej atmosferze, dbają o ich zdrowie, rehabilitację czy regularne badania. Wielu seniorów, którzy są pensjonariuszami domów opieki, jest pod stałą opieką lekarzy różnych specjalności. Trzeba więc zadbać o to, by w razie konieczności dojechania do szpitala czy przychodni, nie było z tym żadnych problemów.

Seniorzy, którzy przebywają w domach opieki, najczęściej borykają się z wieloma dolegliwościami, często są to po prostu choroby wieku starczego. Dbanie o ich dobrostan wymaga również regularnych kontroli lekarskich, planowania leczenia, a także reagowania w razie pogorszenia się stanu zdrowia. Jeśli pacjent jest w stanie, który zagraża jego życiu, jest oczywiste, że należy wezwać karetkę, która nie tylko udzieli pomocy przedszpitalnej, ale również przewiezie seniora do szpitala. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy zagrożenia życia nie ma, a seniora trzeba przewieźć do szpitala. Wtedy trzeba szukać innych sposobów, które będą w takich sytuacjach sprawdzone.

Jak przewieźć seniora do szpitala?

Niektóre domy opieki podpisują umowy z firmami, które zajmują się transportem medycznym. To dobre rozwiązanie, gdyż takie jednostki posiadają karetki przystosowane do przewozu osób chorych, mających problemy z poruszaniem się czy niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania. Dzięki takiej umowie można mieć pewność, że transport będzie dostępny zawsze wtedy, gdy będzie potrzebny. W większych domach opieki bardzo często funkcjonują służbowe auta do przewożenia nie tylko osób chorych do szpitala, ale również w inne miejsca. Auta dla domu seniora powinny być przede wszystkim dobrej klasy i w dobrym stanie technicznym. Powinny być przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach czy o kulach. Muszą mieć specjalne platformy, a także wszystkie inne zabezpieczenia pozwalające sprawnie przewieźć seniora w konkretne miejsce.

Własne auto zawsze pod ręką

Własne samochody są bardzo dobrym rozwiązaniem w domach, gdzie mieszka wielu pensjonariuszy i często trzeba ich dowozić w różne miejsca, chociażby na badania czy wizyty lekarskie. Dzięki własnemu transportowi nie trzeba być uzależnionym od zewnętrznych usług transportowych, można z niego korzystać nie tylko wtedy, gdy chcemy dostać się do lekarza, ale również za każdym razem, gdy trzeba seniora dowieźć do urzędu czy gdziekolwiek indziej. Gdy szukamy domu opieki dla seniora, warto więc zwrócić uwagę także na to, jak wygląda przewóz osób – czy dom opieki posiada własne środki transportu, czy są one każdorazowo wynajmowane, czy może ma podpisaną umowę z jakąś zewnętrzną firmą. W poszukiwaniu dobrego, sprawdzonego i komfortowego domu opieki, warto zajrzeć na https://demencjastarcza.pl/. Można tu znaleźć usługi całodobowej opieki dla seniorów realizowane na wysokim poziomie, dzięki czemu pobyt w ośrodku jest dla seniora najlepszym z możliwych rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *