Pies w podróży – jak powinien wyglądać prawidłowy transport?

Większość ludzi prawdopodobnie nie ma pojęcia, jakie rzeczywiste przepisy regulują podróże zwierząt domowych w samochodach, ale większość krajów ma pewne prawa tego dotyczące.
W tym wiele państw, posiada przepisy prawne zakazujące pozostawiania zwierząt bez opieki w pojeździe. I prawie w każdym kraju, jeśli Twój zwierzak spowoduje wypadek drogowy, jest to naruszenie przepisów prawa jazdy!

Może wydawać się, że większość z tych przepisów dotyczy ochrony ludzi – i tak jest- ale również napisano je po to, aby chronić zwierzęta. Przepisy nie obejmują jednak wszystkiego, więc jeśli naprawdę chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojego psa, najlepiej jest postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Używaj transporterów dla zwierząt

Transportery są najlepszym rozwiązaniem, aby zapewnić bezpieczeństwo psom podczas podróży, zwłaszcza w samochodzie. Upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dla swojego psa – szeroki ich wybór znajdziesz w sklepach, w których są również i inne akcesoria do domu i podróży. Decydujące znaczenie ma również wybór certyfikowanych pod kątem bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o materiały – preferowane jest aluminium i tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym, ponieważ są to najbardziej trwałe opcje z dostępnych na rynku. Ważne jest również projektowanie. Upewnij się, że wybrany model pozwala na dobrą cyrkulację powietrza, aby twój futrzany przyjaciel mógł bez problemu oddychać.

Uważaj na izolację, musisz upewnić się, że pies będzie czuł się wygodnie w takim transporterze przez wszystkie cztery pory roku. Szukaj tych wyprodukowanych zgodnie ze ścisłymi wytycznymi jakościowymi. Renomowane marki oferują co najmniej dwuletnią gwarancję.

Aby uczynić transport psa jeszcze bezpieczniejszym, zdecyduj się na torby awaryjne w skrzyni, aby zapewnić swojemu psu dodatkową ochronę w przypadku awaryjnego otwarcia transportera. Wreszcie, aby uzyskać bezproblemowe doświadczenie, możesz chcieć uzyskać rampę lub stopnie zaprojektowane po to, aby pomóc swojemu psiakowi bez wysiłku wspinać się i wychodzić z samochodu.

Daj swoim psom – i sobie – przerwę

Podróżowanie z psem jest trochę jak podróżowanie z dzieckiem. Nawet jeśli możesz sam siebie zmusić do ciągłego prowadzenia samochodu przez wiele godzin, aby szybciej dotrzeć do celu, psy mają inne potrzeby. Spodziewaj się tego, że trzeba będzie zatrzymać się co dwie lub trzy godziny, aby pozwolić im wyjść, rozciągnąć nogi i załatwić potrzeby fizjologiczne. A kiedy już jest czas na to – też ciesz się przerwą.

Wyłącz elektryczne sterowanie okien

Jeśli masz samochód z elektrycznie sterowanymi szybami, pies może z łatwością je przypadkowo otworzyć za pomocą prostego naciśnięcia łapą. Możesz pomyśleć, że jest to stosunkowo nieszkodliwe, zwłaszcza jeśli twoje zwierzę lubi trzymać głowę na wietrze, ale wiadomo, że nadmiernie pobudzone psy wyskakują z poruszających się pojazdów, a samo zrobienie niewłaściwego kroku może doprowadzić do tego, że okno zatrzyma się na szyi psa.

Miej przy sobie wodę i miskę

Psy potrzebują regularnego dostępu do wody. Jest to bardzo ważne podczas dłuższej podróży, ale nawet jeśli właśnie udajesz się do sklepu, mądrze jest je mieć ze sobą. Nigdy nie wiesz, co może się stać. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że zawsze masz pod ręką wodę, jest przechowywanie butelki w samochodzie jako części zestawu ratunkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *