Praca kierowcy w firmie przeprowadzkowej – z jakim ryzykiem się wiąże?

shutterstock_1162792784-e1375804262909

Osoba kierująca ciężarówką w dniu przeprowadzki ma na swojej głowie wiele obowiązków. Oczywiście jej głównym obowiązkiem jest transport towarów z miejsca wyprowadzki na inne, wskazane i docelowe miejsce. Poza tym kierowcy w firmie przeprowadzkowej muszą również utrzymywać kontakt z dyspozytorem, nadzorować ruchliwą załogę i być źródłem odpowiedzi dla wszelkich pytań lub wątpliwości, które mogą pojawić się w trakcie przeprowadzki. Poniżej znajduje się lista głównych obowiązków kierowców ciężarówki w ruchu oraz ryzyko i odpowiedzialność, jakie się z nimi wiąże.

Praca kierowcy w firmie przeprowadzkowej – spora odpowiedzialność

Typowy dzień dla kierowcy ciężarówki w firmie przeprowadzkowej rozpoczyna się, gdy przygotowuje on umowę lub list przewozowy. Kierowca musi się również upewnić, że cała załoga jest gotowa i w odpowiedniej odzieży, z wszystkimi potrzebnymi narzędziami. Obowiązkiem kierowcy jest zawiezienie ekipy przeprowadzkowej do klientów, dodatkowo powierzy zadania każdemu z ekipy oraz sprawdzi ich pracę. Na nim ciąży spora odpowiedzialność i dopilnowanie by wszystko poszło zgodnie z planem. Bardzo dobrym przykładem jak należy się wywiązywać z tych obowiązków są kierowcy z www.przeprowadzkakatowice.pl.

Przez cały dzień kierowca musi być w kontakcie z dyspozytorem, informując go o szacunkowym czasie na każdym etapie przeprowadzki. Kierowca musi również sprawdzić samochód, aby upewnić się, że ma odpowiedni poziom gazu, wody i oleju oraz, że pojazd jest w dobrym stanie do wykonania przeprowadzka – jeśli coś pójdzie nie tak, on będzie ponosił za to konsekwencje.

Co najważniejsze, kierowca ciężarówki jest głównym punktem kontaktowym odpowiadającym na pytania dotyczące przeprowadzki. Ponieważ jest on zwykle najbardziej doświadczoną jednostką z całej załogi, kierowca ciężarówki powinien być w stanie rozwiązać większość problemów klienta.

Gdy wszystkie towary zostaną przewiezione do nowego domu i rozładowane, kierowca ciężarówki ponownie przejmie wszystkie umowy, takie jak lista zapasów i list przewozowy. Po podpisaniu tych dokumentów kierowca ciężarówki zaakceptuje płatność, zgodnie z ustaleniami w liście przewozowym, co wiąże się z jego kolejną odpowiedzialnością, choć odpowiedzialność kierowcy ciężarówki nie kończy się jednak tutaj.

On lub ona nadal będzie musiał dzwonić do dyspozytora, aby powiadomić, że przeprowadzka została zakończona. Kierowca ciężarówki będzie wówczas musiał zwrócić ciężarówkę i inny sprzęt do dyspozytora.

Oprócz wszystkich obowiązków związanych z pracą, kierowca ciężarówki jest odpowiedzialny również za posiadanie odpowiednich licencji, zezwoleń i kwalifikacji. Przede wszystkim musi on mieć wcześniejsze doświadczenie w przeprowadzce i / lub nadzorowaniu. Kierowca musi również posiadać specjalne zezwolenie oraz komercyjne prawo jazdy. Jeśli o to nie zadba sam wystawia się na ryzyko ponoszenia poważnych konsekwencji.

Czy wiedziałeś?

Wszyscy kierowcy pojazdów mechanicznych muszą zdać różne testy wiedzy i umiejętności, zanim zostanie im wydane komercyjne prawo jazdy. Jak widać, kierowca ciężarówki musi sprostać wielu obowiązkom w dniu przeprowadzki. Wszystkie jego obowiązki mają na celu zapewnienie, że wszystko pójdzie tak gładko, jak to możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *