Prowadzisz firmę przeprowadzkową? Sprawdź proponowane samochody ciężarowe

02758f19-6d68-4252-984a-4f9a62657539

Każda firma zajmująca się przeprowadzkami, czy różnego typu transportem towarów i przedmiotów dla ludności, powinna posiadać na swym stanie odpowiednie samochody, które poradzą sobie z różnego typu przedmiotami. Oczywiście, także ludzie są potrzebni, jednak sami ludzie niewiele tu poradzą. Np. ktoś chce przewieźć wyposażenie sali koncertowej, gdzie wśród instrumentów znajdują się np. fortepiany, bębny, sprzęt nagłaśniający itp. Oczywiście, taki transport będzie trochę droższy, ponieważ i same przedmioty są o wyjątkowej wartości. W takiej sytuacji potrzebna jest profesjonalna firma zajmująca się tzw. transportem delikatnym. 

Kogo wynająć do przeprowadzek?

W profesjonalnych firmach możemy także ubezpieczyć nasze rzeczy, jak np. w firmie z Krakowa: http://www.przeprowadzki-krakow.net Można z nimi uzgadniać czas wykonania zlecenia oraz np. negocjować cenę przeprowadzki, jeśli wyda nam się ona zbyt wysoka. Generalnie, to na barkach firmy przeprowadzkowej ciąży odpowiednie zatroszczenie się o dobytek klienta. Przewiezienie go odpowiednimi samochodami i sprawienie, aby klient w przyszłości polecił naszą firmę innym, lub nawet sam kiedyś wrócił.

Jakie są najlepsze samochody do przeprowadzek?

Najlepszymi samochodami przeznaczonymi do przewożenia mebli są takie samochody, w których oczywiście te meble się zmieszczą. Także można powiedzieć, że najlepszym samochodem jeżdżącym w firmie przeprowadzkowej, powinien być samochód sprawny. Niedopuszczalne jest, aby w trakcie przewożenia klienta samochód się popsuł i stanął gdzieś na środku skrzyżowania. Taka sytuacja jest koszmarem dla właścicieli firm przewozowych. Jeśli do samochodu osobowego można szybko wezwać lawetę, to już do ciężarowego nie jest tak prosto. A nawet jeśli się uda, to zawartość takiego samochodu (dobytek klienta) jest zbyt cenny, aby mógł „tłuc” się na lawecie. Cóż – jednak samochody to tylko maszyny i mają prawo się psuć. Profesjonalna firma jednak i z tym sobie poradzi. Po prostu wyśle drugie auto oraz ludzi i wykona zlecenie do końca.

Bardzo dobrze sprawują się samochody z silnikami diesla. Są tanie w eksploatacji, oraz mocne. A przecież tego wymaga się od samochodu transportowego. Także ich paka powinna być odpowiednio przedłużana, aby mogła spokojnie zmieścić dużą ilość przedmiotów. Jeśli właściciel firmy ustali cenę finalną za przeprowadzkę, a nie do końca będzie wiedział ile jest mebli, może wykorzystać więcej aut, ale będzie to drożej kosztować. Dlatego tak ważne jest, aby samochody w firmie transportowej były dość duże i jednocześnie przystosowane do przewozu mebli.

Wnętrze samochodu do przeprowadzek

Samochód do przewozu mebli powinien posiadać specjalne pasy zabezpieczające transport podczas jazdy. Należy nim przypiąć wszelkie meble, które mogłyby się przewrócić podczas jazdy. W takim samochodzie istnieje też możliwość przewożenia drobnych kartonów, które układa się w odpowiednich miejscach i także mocuje pasami transportowymi, przeznaczonymi do tego typu czynności.

Więcej poradników dla biznesu znajdziesz na ceo24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *