Przenosiny wyposażenia do nowego biura: jak to zrobić najlepiej?

Jeśli wielkimi krokami zbliżasz się do przeprowadzki biur pamiętaj, że przenoszenie mebli biurowych nie jest zadaniem dla Twoich pracowników. Nawet jeśli ktoś wie, jak bezpiecznie podnosić i przenosić ciężkie przedmioty, próba przemieszczenia mebli biurowych może to spowodować napięte mięśnie lub urazy pleców. Profesjonalni przewoźnicy mają szkolenia i sprzęt niezbędny do bezpiecznego przemieszczania ciężkich mebli biurowych bez zranienia siebie lub innych oraz bez uszkodzenia mebli, biur i wejść.

Oprócz wyeliminowania ryzyka (i odpowiedzialności za) obrażenia jednego z pracowników, zatrudnienie specjalisty w celu przeniesienia mebli biurowych takich jak https://kamilameble.pl/30-krzesla-dzieciece-i-mlodziezowe pomaga chronić inwestycję i zapewnia, że ​​meble będą wyglądać i funkcjonować równie dobrze w nowej lokalizacji, jak to ma miejsce w Twojej obecnej. Pracownicy biurowi zatrudniają wysoko wykwalifikowanych techników, którzy mogą demontować i montować modułowe systemy meblowe takie jak zgodnie z zaleceniami producenta.

Profesjonalni wykonawcy wiedzą również, jak ważne jest staranne planowanie w ruchu biurowym. Na przykład, prawdopodobnie konieczna będzie rekonfiguracja kabin i systemów mebli biurowych, w zależności od powierzchni i układu obecnego i nowego biura, a także lokalizacji istniejących gniazd:

  • elektrycznych
  • sieciowych
  • telefonicznych

Spraw, aby bezpieczeństwo było priorytetem i unikaj ryzyka dodatkowych kosztów i utraty produkcji dzięki zatrudnieniu profesjonalnych wykonawców mebli biurowych. Nawet przy zatrudnianiu specjalistów, ty i twoi pracownicy nadal będziecie mieli wiele do zrobienia w przygotowaniach i po przeprowadzce. Poniższe wskazówki pomogą się z tym uporać.

Producent opakowańDzień lub dwa przed dniem przeniesienia, zapewnij każdemu pracownikowi karton do spakowania zawartości swojego biurka lub szafki. Twoi pracownicy powinni usunąć całą zawartość ze swoich biurek i zapakować je w te kartony, ostrożnie owijając delikatne przedmioty. Jeśli to możliwe, mogą skonsolidować rzeczy biurowe z innymi pracownikami przeniesionymi w najbliższej okolicy w nowej lokalizacji, aby zaoszczędzić miejsce na kartonie. Niech umieszczą małe przedmioty, takie jak długopisy i spinacze do papieru, w kopertach – a koperty w kartonie. Powiedz swoim pracownikom, aby zabierali ze sobą wszelkie rzeczy osobiste, a nie włączali je do przeprowadzki.

W większości przypadków pionowe szafki na dokumenty można przenosić z nienaruszoną zawartością, ale ktoś powinien usunąć zawartość szafek bocznych i zapakować je w kartony zaprojektowane dla tegoż rodzaju przedmiotów. Odkręć wszystkie szafki na dokumenty, które są połączone śrubami.

Usuń i zapakuj całą zawartość z szafek. Nie zapomnij wszystkich ich drzwiczek zamknąć i zabezpieczyć. Podobnie, usuń wszystkie książki z regałów i zapakuj książki w karton. Wypełnij wszystkie opakowania przed dniem przeprowadzki. Tylko personel bezpośrednio zaangażowany w ruch powinien być obecny w dniu przeprowadzki – pomoże to uniknąć niepotrzebnego hałasu oraz pozwoli na sprawne przenosiny.

Jeden komentarz dla wpisu “Przenosiny wyposażenia do nowego biura: jak to zrobić najlepiej?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *