Kredyt samochodowy czy leasing – co wybrać?

Gdy stary samochód odmawia posłuszeństwa, prędzej czy później przychodzi moment, w którym warto rozejrzeć się za nowym autem. Niestety, nie zawsze mamy możliwości finansowe, aby kupić auto za gotówkę. Wtedy dobrze jest sprawdzić oferty kredytowania czy leasingu. Można dzięki temu mieć samochód od razu, natomiast spłacać go w ratach.

Osoby, które decydują się na nowy samochód z salonu, najczęściej kupują go na raty lub biorą w leasing. Jedna i druga opcja ma sporo zalet, dlatego zanim zdecydujemy się na którąś z nich, dobrze jest poznać plusy i minusy leasingu oraz kredytu samochodowego. Z leasingu najczęściej korzystają przedsiębiorcy, dla których taka opcja jest o wiele tańsza i bardziej wygodna niż kredyt samochodowy. Co więcej, firmy mogą sobie raty leasingu wrzucić w koszty prowadzenia działalności, co pozwala im obniżyć płacone podatki. W przypadku kredytu samochodowego jest natomiast sporo ograniczeń, o których trzeba pamiętać przy sięganiu po kredyt.

Jak dostać kredyt samochodowy?

Kredyty samochodowe są oddzielną grupą produktów bankowych, przeznaczonych wyłącznie do zakupu auta. Można otrzymać kredyt na sto procent wartości samochodu, oczywiście pod warunkiem, że mamy zdolność kredytową i wypełnimy wszystkie formalności. Kredyty można otrzymać na maksymalnie 10 lat. To sporo, dlatego też comiesięczna spłata raty nie powinna być dla kierowcy dużym obciążeniem nawet wtedy, gdy decyduje się na auto lepszej klasy. Aby dostać kredyt samochodowy, trzeba złożyć w banku wniosek kredytowy oraz dostarczyć wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, bank przelewa środki na konto salonu samochodowego czy dealera aut, a my wyjeżdżamy z salonu nowym autem. Oczywiście, należy mieć świadomość, że dopóki nie spłacimy ostatniej raty kredytu, nie jesteśmy w stu procentach właścicielami samochodu.

Jak szukać dobrego kredytu?

Jeśli chcemy kupić auto w kredycie, należy dać sobie nieco czasu na poszukiwanie najlepszego rozwiązania finansowego. Kredyty samochodowe znajdziemy dziś bez problemu w ofercie wielu banków. Dobrze jest więc porównać kilka lub nawet kilkanaście ofert kredytowych i na tej podstawie dokonać właściwego wyboru. Na https://pozyczkowy-portal.pl/ można znaleźć ciekawą porównywarkę różnych ofert, która pozwala sprawdzić w jednym miejscu ofertę wielu banków. Pamiętajmy, że przy porównywaniu kredytu warto brać pod uwagę sporo parametrów, nie tylko oprocentowanie. Zdarzają się kredyty nisko oprocentowane, które mają tyle różnych opłat dodatkowych, że finalnie okazują się najdroższym rozwiązaniem na rynku. Osoby, które chcą sięgnąć po kredyt samochodowy, muszą pamiętać, by mierzyć siły finansowe na zamiary. Warto wybrać kredyt w takiej wysokości, by comiesięczna rata nie była zbyt dużym obciążeniem i była realna do spłaty. Kupowanie samochodu, którego cena jest powyżej naszych możliwości finansowych, zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *