Różne typy wag przemysłowych

Wagi są platformami służącymi do określania masy ciężkich pojazdów ciężarowych, przyczep, autobusów i innych dużych pojazdów. Nadają się do ważenia pojazdów w tranzycie, ponieważ przewożą towary do i z centrów produkcyjnych lub dystrybucyjnych.

Aby dokładnie ważyć, nie może istnieć jeden rozmiaru pasującego do wszystkich systemów ważenia. Ze względu na różne okoliczności, budżety i branże, musisz znaleźć wagi, które najlepiej pasują do konkretnego zastosowania. Wagi używane obecnie można sklasyfikować według ich trybu działania, rodzaju konstrukcji, przeznaczenia i wielu innych. W tym artykule przyglądamy się trzem głównym typom wag, wymienionych poniżej

Wagi naziemne

Wagi pomostowe naziemne są najłatwiejsze do zainstalowania i najtańsze. Wynika to z faktu, że nie potrzebują żadnych wykopów ani większych prac budowlanych.. Zazwyczaj są one wykonane ze stalowych ram, które zapewniają sztywność i wytrzymałość niezbędne do utrzymania ciężkich pojazdów. Co więcej, utrzymanie tego typu wagi jest łatwe, ponieważ wszystkie jej elementy znajdują się nad ziemią. Jednak wagi naziemne wymagają znacznie więcej miejsca niż inne wagi. Systemy te wymagają wbudowania ramp o długości co najmniej 3–5 metrów, aby samochody mogły bezpiecznie wjeżdżać i zjeżdżać z wagi. Potrzebują również wystarczającego marginesu po bokach wagi dla bezpieczeństwa ciężarówki i operatorów naziemnych.

Wagi gruntowe

Wagi gruntowe mają kilka zastosowań. Wszystkie są wbudowane w ziemię. Wiele podziemnych wag jest zaprojektowanych tak, aby miejsce do pomiaru było na tym samym poziomie co podłoże otaczające platformę, podczas gdy inne są zbudowane pod powierzchnią. Wagi lądowe najlepiej sprawdzają się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, ponieważ nie wymagają ramp. Leżąc równo z podłożem otaczającym platformę eliminuje potrzebę ramp. Ponadto ciężarówki mogą swobodnie zbliżać się do platformy z dowolnego kierunku. Budowa wag gruntowych wymaga różnego stopnia wykopów i prac budowlanych w zależności od głębokości wykopu i podłoża skalnego. Wskazane jest stosowanie tego rozwiązania w miejscach o ograniczonej przestrzeni oraz przystępnych cenach wykopów.

Wagi przenośne

Przenośne wagi są używane w szczególnych przypadkach, w których łatwiejsze może być przesunięcie wagi niż ważonych pojazdów. Jest to powszechne w odległych regionach lub projektach z wieloma lokalizacjami załadunku, takimi jak przemysł pozyskiwania drewna i wydobycie. Przenośne wagi mogą być montowane na większych ciężarówkach lub przyczepach. Za pomocą przenośnej wagi można ważyć całą flotę ciężarówek w miejscu dystrybucji lub produkcji. Jeśli masz dużą flotę, możesz zaoszczędzić znaczną ilość paliwa, ważąc ciężarówki na miejscu, zamiast jechać na wagę. Ponadto przenośne wagi są łatwe w utrzymaniu, ponieważ można je wjechać bezpośrednio do odpowiedniego centrum serwisowego.

Kupując wagę musisz wziąć pod uwagę kilka dodatkowych czynników, takich jak regionalne standardy i procesy wydawania zezwoleń. Ponadto jakość waszej wagi zależy od wiarygodności i wiedzy dostawców. Wskazane jest wybranie dostawcy, który oferuje atrakcyjne usługi wsparcia, takie jak kalibracja i ocena awarii. Twój dostawca powinien również być w stanie dostarczyć ci akcesoria, takie jak między innymi wyświetlacze w skali zdalnej i drukarki biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *