Samochód bez wspomagania – siłownia w drodze do pracy?

Osoby, które pracują za biurkiem lub wykonują inną pracę typowo siedzącą lub w jednej pozycji, powinny zadbać o to, by w czasie wolnym mieć jak najwięcej ruchu. Niektórzy uważają, że wystarczy samochód bez wspomagania, aby zapewnić sobie codzienną dawne ruchu. Tymczasem jazda samochodem, bez względu na model czy rodzaj wyposażenia, w żaden sposób nie zapewnia nam codziennej dawki ruchu.

Jazda samochodem bez wspomagania jest wymagająca i owszem, trzeba w trakcie jazdy wykonywać wiele dodatkowych ruchów, jednak cały czas jest to pozycja siedząca. Z pewnością nasze ciało w aucie nie ma zapewnionej zbyt dużej dawki ruchu. Warto więc zadbać, aby samochodem jeździć tylko wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zamianę samochodu na rower i w miarę możliwości dojeżdżać nim do pracy. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze przed pracą można spalić nieco kalorii, dotlenić organizm i zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Jeśli dodamy do tego jazdę na dwóch kółkach z powrotem do domu po pracy, będzie to idealne rozwiązanie dla osób z typowo siedzącym zatrudnieniem

Dobra siłownia to podstawa

pomoc drogowa A2Osoby, które chcą zapewnić sobie trening siłowy powinny zadbać o karnet do dobrej siłowni. Żadne codzienne czynności nie zastąpią bowiem ćwiczeń fizycznych wykonywanych na profesjonalnym sprzęcie. W poszukiwaniu siłowni warto zwracać uwagę na te obiekty, które mają dobry dojazd, znajdują się w korzystnej lokalizacji, a jednocześnie posiadają na wyposażeniu nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt. Warto jeszcze przed wykupieniem karnetu sprawdzić, jakie sprzęty znajdują się na siłowni, z czego można korzystać, jak wygląda zaplecze typu szatnia czy sanitariaty. Wbrew pozorom, ważne są bowiem nie tylko urządzenia do ćwiczeń, ale również całe zaplecze, dzięki któremu korzystanie z siłowni jest wygodne, komfortowe i bezproblemowe. Jeśli siłownia kiepsko się prezentuje już od wejścia, lepiej od razu zacząć szukać nowego lokalu, gdyż z pewnością nie spełni ona naszych oczekiwań.

Siłownia we własnym domu

Wiele osób, które dysponują nieco większym metrażem mieszkalnym, decyduje się na zorganizowanie sobie siłowni we własnym domu. Właściciele domków jednorodzinnych mają pod tym względem całe mnóstwo możliwości. Mogą zorganizować sobie siłownię w piwnicy, na strychu lub w dowolnym innym miejscu. Warto jednak zadbać, aby było to wnętrze dobrze oświetlone i klimatyzowane. Jeśli będzie zbyt ciemno, atmosfera we wnętrzu będzie raczej zachęcała do spania niż do intensywnego wysiłku fizycznego. Ważnym elementem jest również wyposażenie siłowni. Postawmy na nowoczesne i sprawdzone sprzęty, które zapewnią bezproblemowe i długotrwałe użytkowanie. Kettler Bieżnia, rower stacjonarny, stepper, dobrej jakości atlas to podstawowe elementy, które powinny znaleźć się w domowej siłowni. Jeśli zainwestujemy w dobrej jakości sprzęty, możemy mieć pewność, że jest to wydatek na długie lata i nie trzeba będzie niedługo wymieniać urządzeń na nowe. Im lepszy sprzęt, tym dłuższe jego użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *