Skuteczna walka ze zmarszczkami pod oczami

Zły tryb życia, korzystanie z używek, brak snu, starzenie się – to wszystko zdecydowanie wpływa na stan i jakość naszej skóry. Poprzez to pojawiają się coraz to nowsze zmarszczki, a stare ulegają pogłębieniu. Staje się to koszmarem dla wielu kobiet, które sięgają po zabiegi medycyny estetycznej, aby walczyć z tym problemem. Często nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jakie podłoże ma powstawanie zmarszczek.

Jednymi z najczęściej występujących są zmarszczki pod oczami.  Skóra w tych okolicach jest bardzo cienka i delikatna, przez co jest to idealne miejsce dla pojawiania się zmarszczek. Jak wygląda skuteczne walka ze zmarszczkami w tych okolicach?

Co przyczynia się do tworzenia zmarszczek pod oczami?

Na kondycję skóry wpływa bardzo wiele czynników i nie sposób wymienić tutaj wszystkich. Jednak jeżeli chodzi o zmarszczki pod oczami, to można wyróżnić kilka najczęstszych powodów ich występowania lub pogłębiania się.

Przede wszystkim, na kondycję skóry pod oczami może wpływać zbyt duża ilość czasu spędzana przed ekranem komputera. Ogólne zmęczenie może prowadzić do pocierania oczu, przez co z biegiem czasu na pewno będą pojawiały się nowe zmarszczki. Zbyt mała ilość snu również ma tutaj  znaczenie. Ogromna ilość stresu, sposób odżywiania to elementarne powodu pojawiania się zmarszczek. Poza tym przebywanie w źle oświetlonych pomieszczeniach i nieodpowiednio dobrane kosmetyki również negatywnie wpływają na ten problem.

Pojawianie się zmarszczek w tych okolicach jest bezpośrednio związana z utratą kolagenu w skórze, który przyczynia się do wiotczenia skóry. Proces utraty kolagenu można przyspieszyć, przez co zmarszczki będą pojawiały się znacznie szybciej. Odwodnienie skóry, niedokładny demakijaż, spanie w makijażu, ekspozycja na słońce, korzystanie z solarium, niedobór snu, palenie papierosów, tarcie oczy czy ekspresyjna mimika twarzy – to wszystko na pewno skutecznie wpłynie na pojawianie się zmarszczek pod oczami. Jak skutecznie z tym walczyć? Dobrze mogą się sprawdzić na pewno tabletki Collagenics.

Jak przeciwdziałać zmarszczkom pod oczami?

Walka ze zmarszczkami jest procesem długofalowym i efekty zależne są bezpośrednio od regularności w stosowaniu się do porad przeciw zmarszczkom.

Przede wszystkim powinnaś stosować odpowiednie kremy pod oczy. Szczególnie te przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Nałożony makijaż zmywaj uważnie i delikatnie. Pozostawione resztki makijażu mogą mieć efekt wysuszający skórę. Kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi będą dobrym wyborem, jeżeli zamierzasz na dłuższy czas wystawić się na działanie promieni słońca. W słonecznie dni zakładaj okulary przeciwsłoneczne – ochronią one skórę wokół oczu. Kosmetyki z witaminą A, C i E oraz kwasem hialuronowym będą również świetnym wyborem w walce ze zmarszczkami. Poza staraj się nie trzeć oczu, unikać mrużenia oczu, śpij odpowiednią ilość czasu, zastosuj zdrową i zrównoważoną dietę, wklepuj kremy i pij odpowiednią ilość wody dziennie. To wszystko sprawi, że ogólny stan Twojej skóry z pewnością się poprawi. Dzięki temu skutecznie zahamujesz powstawanie nowych zmarszczek, a te aktualne z pewnością spłycisz.

 

2 komentarze “Skuteczna walka ze zmarszczkami pod oczami”

  1. Chciałabym wypróbować wosk pielęgnacyjny Colaceum Colway. czytałam informacje producenta i wydaje mi się, że jest to kosmetyk wręcz stworzony dla mnie. Nie chciałabym jednak tak zupełnie w ciemno ryzykować, szukam więc opinii osób, które już ten wosk wypróbowały i mogą co nieco powiedzieć o tym, jak sprawdza się w praktyce. Jak sądzicie, warto kupić czy raczej jest to przereklamowany produkt?

  2. czesto takie zmarszczki pod oczami czy sińce są spowodowane opadająca powieka. Siostra moja tak miała, dopiero dr Osuch przeprowadził u siebie w warszawskiej klinice – Dr Osuch Clinic zabieg plastyki powiek i teraz już wygląda o niebo lepiej, kilka lat jakby jej ubyło. Może najlepiej umówić się na konsultację w takim przypadku i będzie wiadomo skąd te zmarszczki pod oczami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *