Wzywamy do garażu hydraulika, a nie mechanika – czyt. woda w garażu!

Podłoga garażu może gromadzić wiele płynów, od zalanej wody po olej silnikowy. To sprawia, że ​​odpływ z podłogi garażu jest nieocenioną, choć często pomijaną konstrukcją hydrauliczną. Oto kilka pomocnych wskazówek na temat czyszczenia i usuwania przeszkód w odpływie garażowym.

Co powoduje zatkany odpływ podłogi w garażu?

Odpływy podłogowe z garażu mogą zostać zatkane z tego samego powodu, co odpływy prysznicowe i umywalkowe. Źródło zanieczyszczenia może się jednak różnić. Typowe źródła to:

  • olej samochodowy,
  • różnorakie płyny.

Jedną z typowych przyczyn tworzenia kopii zapasowych jest krystalizacja rur. Kiedy płyny, takie jak woda z mydłem, mocz i szara woda, dostają się do kanalizacji, pozostawiają za sobą stały osad. Gromadzenie się stałych odpadów na przestrzeni lat może ostatecznie doprowadzić do powstania warstw, które odpływ zatykają bez uprzedzenia. Prowadzi to do kałuży wody, która może przenikać do pęknięć w betonie i powodować dalsze uszkodzenia.

Inne powody:

bramy wjazdowe koszalinZablokowana linia kanalizacyjna: Jeśli główna linia kanalizacyjna zatknie się, odpływ w najniższym punkcie domu zacznie najpierw przepełniać. Może to być odpływ podłogowy z garażu, szczególnie jeśli nie masz piwnicy. Inne objawy zatkania kanalizacji to bulgotanie wanny lub bulgotanie toalety po włączeniu kranu.
Zamarznięta rura odpływowa: jeśli po raz pierwszy zauważyłeś zatkany odpływ z garażu w gorzki zimny poranek, na rurze może znajdować się lód. Konieczne może być wykopanie i zaizolowanie rury, aby zapobiec jej zamarznięciu. Jest to ważne, ponieważ powtarzające się zamrażanie i rozmrażanie może spowodować pęknięcie zamarzniętej rury i wycieki do gleby. Otwiera to także nową bramę do przedostawania się brudu i zanieczyszczeń do kanalizacji.

Zrób to sam!?

Zalecamy skontaktowanie się z serwisem, jeśli odpływ podłogowy z garażu się cofa – tylko pogotowie kanalizacyjne Warszawa może na to coś pomóc w profesjonalny sposób. Jeśli jednak lubisz pracować z narzędziami i nie przeszkadza ci trochę smaru, możesz wypróbować ten proces majsterkowania.

Zdejmij górną warstwę kanalizacji w podłodze. Usuń resztki: Usuń jak najwięcej resztek i śmieci, używając pacy. Być może będziesz musiał użyć rąk. Rozpuść pozostały osad: nawet przy usunięciu stałych zanieczyszczeń, nadal może być osad półpłynny. Wlej gorącą wodę do ścieku, aby rozpuścić osad. Trzymaj się gorącej wody i nie używaj chemicznych środków czyszczących.

To naprawdę wszystko. Jeśli blokady się utrzymują, w głębszych rurach mogą znajdować się przeszkody. Musisz zadzwonić do hydraulika, ten jest w stanie oczyścić wszystkie rodzaje odpływów, Skontaktuj się ze specjalistą ds. Hydrauliki i ogrzewania, jeśli potrzebujesz usług hydraulicznych lub grzewczych. Zobacz oferty specjalne zniżek, by mieć większe szanse na różnorakie oszczędności. Nie przegap odpływu podłogowego z garażu – w takiej sytuacji lepiej wezwać hydraulika, celem dokonania profesjonalnego czyszczenia, jest to szczególnie zalecane, jeśli woda się cofa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *