5 metod na stałe zlecenia transportowe

Mało rentowne kursy, puste przebiegi czy przestoje w pracy pojazdów – to zaledwie ułamek scenariuszy świadczących o niewystarczającej liczbie współprac. Jak pozyskiwać nowe i regularne zlecenia na transport? Poniżej 5 sprawdzonych wskazówek!

Stałe zlecenia transportowe – dlaczego warto o nie zabiegać?

Bierne oczekiwanie na kolejne przewozy może okazać się zgubne – szczególnie w czasach, kiedy konkurencyjne firmy podejmują proaktywne działania zmierzające ku pozyskiwaniu nowych współprac w zakresie przewozu ładunków.

Poniżej znajdziesz kilka metod, które pomogą Ci zdobyć stałe zlecenia na usługi transportowe. Systematyczne rozwijanie swojego biznesu o kolejne współprace pomoże w rozwoju firmy. Napływające systematycznie zlecenia będą także stanowić bufor bezpieczeństwa w sytuacji, gdy jeden większy kontrahent wycofa się z dotychczasowej kooperacji.

Certyfikaty jako dowód Twojej solidności

Jeżeli zależy Ci na pozyskaniu intratnych zleceń od dużych klientów – warto pamiętać, że wielu z nich oczekuje spełnienia określonych norm. Standardem jest w zasadzie już ISO 9001, jednak na tym lista wymagań się nie kończy. Tacy gracze jak np. Ikea oczekują od przewoźników spełnienia normy ISO 28000.

Zdobycie tej certyfikacji może wiele ułatwić – jest ona uznawana na całym świecie i stanowi niejako symbol jakości w branży transportowej. Przykładem takiej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku jest M&W Spedition, która pod adresem https://www.mw-spedition.com/przewoznik/zlecenia-transportowe/ opisuje swoją ofertę dla doświadczonych przewoźników, szukających stałych zleceń transportowych. Zaufanie zdobyte na przestrzeni lat wraz z odpowiednią certyfikacją sprawiają, że jest to sprawdzone i niezawodne przedsiębiorstwo.

Mobilne aplikacje do zdobywania stałych zleceń transportowych

Postępująca digitalizacja jest widoczna w wielu dziedzinach życia. Smartfony towarzyszą osobom w każdym wieku i stanowią nie tylko narzędzie służące komunikacji.

Coraz częściej ułatwiają nam codzienne zadania – np. poprzez bankowość internetową czy w ramach czynności usprawniających pracę. Instalacja odpowiedniej aplikacji może być także pomocna w zdobywaniu stałych zleceń transportowych. Dzięki temu będziesz mieć zawsze pod ręką dostęp do aktualnego zapotrzebowania u zleceniodawców.

Czytelny interfejs i wbudowany komunikator pozwoli szybko sfinalizować szczegóły zlecenia i skupić sią na przewozie ładunku.

Targi i wydarzenia branżowe

W ciągu roku cyklicznie odbywają się wydarzenia targowe dla przedstawicieli branży transportowej. Takie miejsce spotkań pozwala zgromadzić na jednej przestrzeni potencjalnych kontrahentów.

Ta bezpośrednia forma kontaktu jest dla wielu osób o wiele bardziej wiarygodna niż bezosobowe kontakty telefoniczne czy elektroniczne. Systematyczne i wytrwałe uczestnictwo w takich wydarzeniach branżowych może zaowocować kolejnymi zleceniami transportowymi.

Społeczny dowód zaufania – zadbaj o rekomendacje!

Warto prosić każdego nowego kontrahenta o rekomendacje. Już samo tworzenie takich pozytywnych opinii przez zadowolonego klienta pomaga utrwalać w jego świadomości pozytywne skojarzenia.

Tym samym – będzie do Ciebie chętniej wracał w przyszłości. Takie rekomendacje umieszczone na stronie internetowej to z kolei korzystne posunięcie w kontekście zdobywania nowych, stałych zleceń transportowych.

Potencjalni klienci zainteresowani współpracą będą o wiele bardziej skłonni do nawiązania kooperacji z firmą, którą polecają inne, znane już przedsiębiorstwa. Możesz dowolnie żonglować takimi opiniami i cyklicznie wymieniać je na swojej stronie internetowej – takie rekomendacje to cenny skarb!

Zadbaj o widoczność swojej strony w sieci

Posiadanie strony internetowej swojego biznesu to w dzisiejszych czasach konieczność. Warto jednak podjąć także inne działania, które sprawią, że witryna przedsiębiorstwa będzie pracować na kolejne, stałe zlecenia transportowe. Warto w tym celu zająć się pozycjonowaniem, rozwijaniem bloga oraz rejestracją strony w popularnych portalach transportowych.

Powyższe sposoby to jedne z podstawowych technik, które warto wdrożyć w swoim biznesie. Systematyczna praca nad pozyskiwaniem nowych zleceń transportowych z pewnością zaprocentuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *