Co stanie się, gdy nie zadbamy o blizny?

Zapewne wszyscy wiemy o tym, że czasami niezbędne jest wykonanie jakiegoś zabiegu lub też operacji. Bardzo często jest w stanie nam to uratować życia i właśnie dlatego warto się na to zdecydować. Niestety prawda jest taka, że wtedy praktycznie zawsze pozostają blizny w miejscach szycia. Chyba nikt z nas nie chciałby, aby pogorszyły one nasz stan zdrowia, a tak właśnie może się stać. Dlaczego?

O blizny trzeba dbać

usg jamy brzusznej gdynia prywatnieChodzi tutaj o to, że podczas procesu zrastania się blizny nie będziemy dbać o nią w odpowiedni sposób to będą do niej przylegać także zdrowe tkanki, a wtedy najzwyczajniej w świecie porobią nam się zrosty. Co to takiego? Są to najzwyczajniej w świecie zrośnięte wszystkie tkanki razem i wtedy możemy odczuwać znacznie ograniczoną ruchomość w danym miejscu co raczej nie jest naszym celem. Teraz powiedzmy sobie o tym jak uniknąć takiej sytuacji. W przypadku, gdy coś nas niepokoi to warto wybrać się w takie miejsce jak rehabilitacja https://bodymove.pl/rehabilitacja-warszawa/  warszawa. To właśnie tam pod nadzorem specjalistów będziemy mogli zadbać o nasz stan zdrowia. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o to, aby oni coś robili za nas, bo musimy pamiętać także o tym, że powinniśmy robić wiele, samodzielnie w domu, gdy będziemy już wiedzieć co jest naszym zadaniem. Jeśli chodzi o blizny to rehabilitacja warszawa (ortopeda usg) oczywiście nie zawsze jest konieczna, a jedynie w przypadkach kiedy je bardzo zaniedbaliśmy.

Jakie zabiegi na blizny?

Teraz powiedzmy sobie o tym co konkretnie będzie robione z naszymi bliznami na rehabilitacja warszawa. Przede wszystkim wykonuje się delikatne ruchy w tym kierunku, w którym dana blizna ciągnie. Bardzo często polega to na trzymaniu w jednym miejscu do momentu aż nie poczujemy, że skóra w tym jednym miejscu jest luźniejsza i bardziej elastyczna. Jak zatem widać nie jest to skomplikowane i możemy z powodzeniem wykonywać to również samodzielnie w domu – tutaj najważniejsza jest regularność, ponieważ bez tego wszystko może wrócić i znowu będziemy odczuwać dyskomfort.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *