Szyba do ciągnika – dlaczego warto zadbać o jej stan?

Chyba każdy rolnik nie wyobraża sobie pracy bez ciągnika. Często jednak zapominają oni o swoim bezpieczeństwie, na rzecz minimalizacji kosztów. Praca na roli bywa nieprzewidywalna, a maszyny stale muszą konfrontować swoje możliwości z bardzo trudnymi zadaniami. Nic dziwnego, że szyby ciągnikowe z czasem mogą ulec awarii lub uszkodzeniu, np. pęknięciu spowodowanym kontaktem z niewielkim kamieniem.

Co zrobić w takich sytuacjach?

Doskonałym przykładem jest oferta eszyby.pl. Jest to sklep, w którym znaleźć można wiele produktów do popularnych modeli ciągników w bardzo dobrych cenach. Co ciekawe, są one nowe i charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Szyby dostępne w sklepie to oczywiście zamienniki, lecz wyprodukowane zostały przy pomocy innowacyjnej technologii i najlepszych materiałów. Dzięki temu wszyscy klienci otrzymują maksymalnie satysfakcjonującą klasę produktów.

Bezpieczeństwo pracowników

Koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć pracowników na wiele sytuacji. Zasady BHP jasno mówią, że jeśli miejsce pracy stwarza zagrożenie, osoby zatrudnione nie mogą podejmować się powierzonych zadań. Pęknięta szyba lub posiadająca wyszczerbienia jest częstym widokiem na niewielkich gospodarstwach, ponieważ osoby zarządzające nie zdają sobie sprawy z sytuacji, które mogą stać się głównym powodem uszczerbku na zdrowiu.

Pamiętajcie, że jeśli zatrzyma Was policja, a Wasz ciągnik będzie posiadać pękniętą szybę, może ona zatrzymać dowód rejestracyjny i zwróci go dopiero po wymianie danego komponentu. Nawet jeśli dysponujecie starym modelem ciągnika, powinien być on zadbany i odpowiednio zabezpieczony.

Komfort w czasie pracy

Pracownik, który otrzymuje od swojego przełożonego profesjonalne narzędzia pracy, będzie także lepiej i szybciej wykonywał powierzone zadania. Wielu przedsiębiorców o tym zapomina, próbując zminimalizować koszty swojej działalności, oferując budżetowe rozwiązania lub wymagając od swoich pracowników, by wykorzystywali oni do celów służbowych narzędzia prywatne. W przypadku ciągników jest to utrudnione zadanie, lecz często na wsiach można zobaczyć starsze zniszczone modele, których szyby są zmatowiałe lub pęknięte.

Niesprawna szyba nie wygłusza hałasu, który jest stale obecny przy pracy ciągnika, więc podczas bardzo długiej pracy, może powodować dolegliwości bólowe lub nawet problemy ze słuchem. Dodatkowo do kabiny przedostaje się bardzo dużo kurzu i wilgoci, co w połączeniu niszczy pojazd i zapycha filtry oraz wiatr. Praca w takich warunkach na pewno nie będzie przyjemna, co negatywnie odbije się między innymi na wydajności. Warto więc szybko wymienić szybę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *