Szukasz warsztatu, w którym będziesz mógł spokojnie serwisować auto? Wskażemy Ci drogę

Droga do najlepszego serwisu w okolicy wcale nie musi być usiana przeszkodami. Podpowiemy jak wybrać warsztat samochodowy, by nie żałować. „Zapłaciłem za wymianę amortyzatorów, a później na przeglądzie okazało się, że wciąż jeżdżę na starych”, „mechanik mówił, że problem drżącej kierownicy rozwiąże wymiana krzywych tarcz hamulcowych, a to zupełnie nie pomogło i teraz chce wymieniać półosie”, „moje auto stoi w warsztacie już czwarty tydzień, mechanik twierdzi, że popsuło się coś innego niż sądził i czeka na komputer, który pomoże w diagnozie” – na forach internetowych można przeczytać mnóstwo podobnych historii. Przy rosnącym stopniu skomplikowania współczesnych aut i coraz obszerniejszej wiedzy technicznej wymaganej zdiagnozowania usterki, a także konieczności użycia specjalistycznego sprzętu, znalezienie godnego polecenia warsztatu wcale nie musi być proste. Na co zwrócić uwagę?

Rozejrzyj się 

Odwiedzając warsztat zwróć uwagę na porządek na stanowiskach, czystość w hali serwisowej i obecność nowoczesnego sprzętu – patrząc jak swoje miejsce pracy traktują jego pracownicy, można przypuszczać, że podobnie podchodzą do powierzonych im samochodów. Obecność nowoczesnego wyposażenia warsztatu to zapowiedź sprawnej diagnozy usterek i szybkiego ich usunięcia. Ważna będzie też sama rozmowa z mechanikiem. Pozwoli na ocenę, czy ma on wiedzę niezbędną do zajęcia się naszym autem. Profesjonalista powinien zapytać o jego historię, o szczegóły usterki, z którą przyjechaliśmy i historię napraw, jakie były podejmowane wcześniej. Jeśli zna się na tym, co robi, będzie jasno odpowiadał na pytania i poinformuje nas o zakresie prac oraz terminie ich zakończenia. 

Zapytaj o standardy 

W dobrym serwisie przyjęcie auta wiąże się ze sporządzeniem zlecenia naprawy z precyzyjnym opisem usterki i zakresem planowanych prac oraz przewidywanym terminem ich zakończenia. Niezbędne będzie też wypełnienie protokołu przyjęcia pojazdu, z odnotowanymi detalami takimi jak przebieg, ilość paliwa w zbiorniku, czy informacje o ewentualnych uszkodzeniach nadwozia i wnętrza. 

Zrób rozpoznanie 

Jeśli przed podjęciem decyzji lubisz się kogoś poradzić,  poszukiwanie warsztatu możesz też zacząć od zapytania o opinię znajomych. Każdy, kto jest właścicielem samochodu, ma też jakieś doświadczenia w kwestii jego serwisowania. Nie zaszkodzi też poszperać w sieci w poszukiwaniu rekomendacji warsztatów w sąsiedztwie. Szczególną uwagę warto zwrócić na punkty serwisowe, których renomę gwarantuje poważna marka. Żadna szanująca się firma nie pozwoli, by w jej imieniu klientów obsługiwał warsztat, który nie spełnia wysokich standardów jakości, albo nie posiada odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. 

Skorzystanie z usług serwisu należącego do dużej sieci może wiązać się z dodatkowymi korzyściami. Dla przykładu – w warsztatach Q Service Castrol po wymianie oleju można dostać roczną gwarancję na silnik. A po zakupie i wymianie opon – gwarancję obejmującą nawet uszkodzenia mechaniczne ogumienia. To nie pomyłka – jeśli w ciągu roku przebijemy, czy w inny sposób uszkodzimy oponę, serwis wymieni ją na nową.  

Takie dodatkowe korzyści to dobry punkt wyjścia do zainteresowania się warsztatami tej sieci, jako tymi, w których naprawdę warto serwisować swoje auto. Wejdź na qservicecastrol.eu i skorzystaj z wyszukiwarki, by znaleźć dobry warsztat w swojej okolicy. 

Polecamy:
Naprawiamy auto – jakie części do samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *