Co warto wiedzieć, kupując samochód na firmę?

Większość firm potrzebuje samochodu, aby sprawnie funkcjonować. Nawet jeżeli w jakimś przedsiębiorstwie auto jest niepotrzebne, to warto je zakupić i użytkować jako prywatne. Firmy coraz rzadziej nabywają pojazdy za gotówkę, bo wiedzą, że korzystniej jest wybrać dogodną formę finansowania. Zaoszczędzone pieniądze pomagają utrzymać płynność finansową i rozwinąć firmę.

Lepiej wybrać nowe auto czy używane?

Pierwszym dylematem podczas kupowania samochodu jest wybór pomiędzy nowym a używanym egzemplarzem. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup nowoczesnego i nowego samochodu. W takim aucie masz pewność, że wszystkie podzespoły są w dobrym stanie, a przebieg oczywiście niemal zerowy.

Dealer udziela gwarancji na nowy pojazd. W przypadku wystąpienia awarii otrzymasz samochód zastępczy tej samej klasy co zakupiony.

Nabycie auta używanego zawsze wiąże się ze stresem i niepewnością. Dodatkowo na znalezienie odpowiedniego modelu musisz poświęcić sporo czasu. Na używane auto nie ma gwarancji, a w przypadku oszustwa czeka Cię długi i nieprzyjemny proces sądowy ze sprzedającym. Jeżeli jednak Twój budżet nie pozwala na zakup nowego egzemplarza, to dokładnie sprawdź historię używanego pojazdu.

Leasing firmowego auta

Leasing to jedna z najkorzystniejszych form finansowania zakupu nowego samochodu. Umowę w takiej formie można zawrzeć nawet na 5 lat, dzięki czemu rata za samochód może okazać się stosunkowo niska. Miesięczne zobowiązanie można obniżyć również poprzez zwiększenie wkładu własnego. Raty leasingowe można w całości zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. To znacząco wpłynie na obniżenie podatku dochodowego.

Największą zaletą leasingu jest to, że po zakończeniu umowy auto możesz wykupić za 1% wartości początkowej i stać się jego właścicielem. To, co zrobisz po wykupieniu samochodu, zależy od Ciebie. 5-letnie auto można korzystnie sprzedać i ponownie wziąć w leasing nowoczesny, pachnący nowością pojazd.

Wynajem długoterminowy – auto w abonamencie

Coraz popularniejszą formą finansowania zakupu auta firmowego staje się wynajem długoterminowy. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę. Biorąc auto w abonamencie, nie będziesz musiał wpłacać gotówki na wkład własny.

Wynajem długoterminowy podobny jest do abonamentu telefonicznego, ponieważ przy podpisywaniu kolejnej umowy otrzymuje się znowu nowe auto. Ważną kwestią jest to, że stary samochód trzeba oddać najemcy. Paradoksalnie jest to wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba tracić czasu i samemu szukać kupca na wyeksploatowany egzemplarz.

Rata w wynajmie długoterminowym jest przeważnie wyższa niż w przypadku leasingu, ale otrzymujesz też wiele darmowych i wygodnych dodatków:

  • pakiet assistance wraz z możliwością otrzymania auta zastępczego,
  • darmowe przeglądy, serwis i naprawy,
  • ubezpieczenie OC, AC i NNW,
  • opony na każdy sezon wraz z przechowywaniem i wymianą.

Luksusowe samochody BMW

Dzięki korzystnym opcjom finansowania nowoczesne i komfortowe samochody BMW są w zasięgu Twojej ręki. Na witrynie https://bmwdirect.pl/ możesz wybierać spośród pełnej gamy nowych i wygodnych aut.

Ponad 100 gotowych konfiguracji pojazdów w różnej opcji wyposażenia to gwarancja, że znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *