Kariera wizażystki – zaczyna się od odpowiedniego zestawu narzędzi!

Wszyscy uwielbiają uczucie pierwszego zestawu do makijażu! Stworzenie pierwszego zestawu do makijażu może być sporą inwestycją, zarówno pod względem czasu, jak i pieniędzy. W końcu to Twoje źródło dochodu, a kurs makijażu kraków też trochę kosztował. Tak więc, zanim zaczniesz wypełniać swoje koszyki, porozmawiajmy o kilku wskazówkach, o których warto pamiętać przed wyborem produktów, które powinny znaleźć się w Twoim zestawie do makijażu, a które nie są potrzebne.

Może, kto wie, zostaniesz następnym Mario Dedivanoviciem. To on stoi za charakterystycznym wyglądem Kim Kardashian. A wszystko zaczyna się od odpowiednich materiałów w zestawie do makijażu.

Jak wybrać materiały eksploatacyjne do zestawu do makijażu?

Na rynku jest tak wiele produktów do makijażu i łatwo się pomylić przy wyborze, które produkty powinny znaleźć się w twoim zestawie do makijażu, a które nie są potrzebne. Często, gdy idziemy na zakupy po produkty do makijażu, naszą jedyną troską jest uzyskanie produktów w ramach naszego wyznaczonego budżetu. Co najważniejsze, kupować „właściwe” (wysokiej jakości produkty) w ramach naszego budżetu. Tak więc, zanim przejdziemy do wyboru naszych ulubionych produktów do makijażu, przejrzyjmy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać produkty, które powinieneś mieć w swoim zestawie do makijażu.

Oceń i przeanalizuj

Najpierw wybierz niszę, do której wchodzisz. Jeśli próbujesz znaleźć pracę przy redakcyjnych sesjach zdjęciowych, Twój zestaw do makijażu powinien zawierać mieszankę produktów do makijażu przetestowanych przez aparat. Jeśli jesteś wizażystką ślubną, będziesz potrzebować więcej produktów skupiających się na przygotowaniu skóry i więcej produktów ciepłych/neutralnych.

Gdy dowiesz się, czego potrzebujesz, wybierz wszystkie produkty do makijażu, aby zbudować swój zestaw do makijażu. Jeśli szukasz inspiracji, są wszędzie!

Wybierz produkty ostrożnie

Wybierz produkty dobrej jakości, ale w przystępnej cenie. Youtube to świetne źródło rekomendacji produktów. Możesz łatwo znaleźć próbki nowych produktów do makijażu, które chcesz wypróbować.

Jako profesjonalna wizażystka masz do czynienia z wieloma klientami o różnych typach i odcieniach skóry, dlatego niezbędna jest szeroka gama produktów. Zamiast kupować pojedyncze sztuki, najlepiej mieć paletę. Możesz kupić cienie do powiek, róże i rozświetlacze, które będą tańsze niż zakup pojedynczych produktów. Łatwiej też będzie Ci się zorganizować podczas robienia makijażu dla klienta.

Przeczytaj recenzje i zasięgnij porady

Zrób swoje badania! Zanim wydasz pieniądze na produkt, z którym nie pracowałeś, sprawdź, co ludzie mówią o tym produkcie. Szukaj opinii i rekomendacji tylko od doświadczonych wizażystów. Dołącz do różnych grup w mediach społecznościowych, aby omówić interesujące Cię produkty. Recenzje mogą być bardzo pomocne nawet dla doświadczonych wizażystek. Gąbki, chusteczki, waciki… Te narzędzia zawsze trzeba uzupełnić. Możesz je kupić hurtem. W ten sposób możesz wydać więcej pieniędzy na inne produkty do makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *