Własna pomoc drogowa – jak założyć, jakie zdobyć uprawnienia?

Pomoc drogowa cieszy się dużą popularnością i na tego rodzaju usługi zawsze jest spore zapotrzebowanie. Samochody mają bowiem to do siebie, że często psują się podczas jazdy, a nie w garażu. Zdarza się więc, że trzeba niesprawne auto odebrać z ruchliwej trasy lub naprawić je na miejscu. Prowadzenie usług pomocy drogowej to dobry pomysł na biznes dla osób, które widzą swoją przyszłość w branży motoryzacyjnej.

Aby założyć pomoc drogową, trzeba przede wszystkim mieć odpowiednie pojazdy – lawety lub autolawety. Do ich prowadzenia często wystarczy jedynie zwykle prawo jazdy kategorii B. jednak jeśli samochody są większe, a co za tym idzie, ich waga całkowita wraz z przewożonym pojazdem jest wyższa, może się okazać, że potrzebne będzie również prawo jazdy kategorii C. Poza ty, osoby prowadzące pomoc drogową powinny znać się również na mechanice pojazdów. To się przyda z pewnością w sytuacji, gdy firma będzie zajmowała się także naprawianiem samochodów na miejscu, a nie tylko ich holowaniem do warsztatu.

Nie każde auto opłaca się naprawiać

Kierowcy, którzy korzystają z oferty pomocy drogowej, najczęściej mają problem z niesprawnym samochodem, jakąś usterką lub uszkodzeniem. Zdarza się również, że samochód po stłuczce nie jest zdolny do dalszej jazdy i trzeba go szybko odholować do warsztatu. W takiej sytuacji pomoc drogowa jest jak najbardziej wskazana – im szybciej usługa będzie zrealizowana, tym szybciej kierowca będzie mógł korzystać ze swojego samochodu. Jednak zdarza się też dosyć często, że auto po wypadku jest mocno uszkodzone, nie nadaje się do żadnej naprawy. Wtedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firm, które zajmują się skupowaniem samochodów, także tych niesprawnych i uszkodzonych. Dobry skup aut uszkodzonych Wrocław to propozycja dla kierowców, dla których nie opłaca się naprawa samochodu i o wiele lepsza opcją jest jak najszybsze pozbycie się go i odzyskanie choć części włożonych w niego środków.

Jak działa skup aut?

Firmy, które zajmują się skupem sprawnych i uszkodzonych samochodów można dziś znaleźć praktycznie w każdym większym i mniejszym mieście. Działają one bardzo szybko i sprawnie, oferując także usługi z dojazdem do klienta. Osoba, która chce sprzedać samochód, powinna umówić się z przedstawicielem firmy, poczekać na wycenę auta i zdecydować, czy godzi się na taką kwotę. Jeśli tak, samochód można sprzedać praktycznie od ręki i od razu dostać za niego odpowiednią gotówkę. Przy sprzedaży samochodu do skupu właściciel auta nie musi przejmować się żadnymi formalnościami, zajmie się nimi firma skupująca. Jest to więc bardzo wygodne i sprawdzone rozwiązanie, na pewno też o wiele szybsze niż wystawianie samochodu w sieci lub próba sprzedaży go na części.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *