Wycieczka, dowóz pracowników, usługa przewozu osób. Poradnik

Transport to jedno z najstarszych zajęć człowieka. Na przestrzeni dziejów odgrywał on tak ważną rolę, że został uznany jako składnik dobrobytu. Jego rozwój jest silnie powiązany z dziejami cywilizacji. Najistotniejszym wynalazkiem cywilizacyjnym można uznać koło.

Krótka historia przewozów

Już w starożytności, wraz ze stopniowym rozwojem gospodarki, powstała potrzeba transportu coraz większej liczby towarów. Na transport osobowy dawniej było stać jedynie najbogatszych i najważniejszych członków społeczeństwa. Wówczas postrzegano transport wodny jako szybki sposób transportu, wiele jednak zależało od wiatrów i pogody na wodzie. Postęp technologiczny wzrastał, jednak brakowało odpowiednich środków, aby efektywnie go przyspieszyć. Używano głównie naturalnych sił transportowych: nurtu rzek, wiatrów czy prądów morskich. Istotną zmianę przyniósł dopiero wiek XVIII, a dokładniej wynalezienie maszyny parowej, która stanowiła przełomowy koncept. Później było już tylko łatwiej – turbiny, silniki spalinowe, elektryczne, hybrydowe i dalszy, stały, intensywny rozwój.

Dawne problemy z mobilnością

W Polsce budowę zaplecza technicznego i motoryzacji rozpoczęto dopiero po zakończeniu działań wojennych po I wojnie światowej. Pierwsze pięć modeli samochodów Star pokazano w grudniu 1948 roku. Jednak potrzeba było wiele czasu i pracy, aby transport publiczny stał się ogólnodostępny i tani. Pierwsza była kolej, która rozbudowywała się powoli, jeszcze podczas zaborów. Następnie konne ścieżki zaczęły uczęszczać pierwsze auta. Niegdyś nie było tak wielu połączeń ani dróg jak teraz, czas podróży był niezwykle długi a budowy postępowały powoli ze względu na sytuację polityczną. Wynajem autokarów czy wynajem busów był rzadkością. Co więcej, nie było jeszcze ogólnodostępnych i przenośnych telefonów, a brak kontaktu utrudnia transport. Obecnie, statystyki wskazują, że najbardziej dynamiczny rozwój wykazuje właśnie gałąź transportu. A to wszystko w niecałe sto lat motoryzacji.

Wynajem autokarów i wynajem busów – przewozy nie tylko turystyczne

Nasze czasy przyniosły wiele ułatwień. Możemy przemieścić się praktycznie w każde miejsce, jedynym telefonem załatwiając wynajęcie transportu. Firma Plus Tour dostarcza bogatą ofertę pojazdów z doświadczonymi kierowcami. Jako profesjonalna firma oferuje wynajem busów i wynajem autokarów, które są komfortowe i sprawdzone. Posiada Licencję Przewoźnika Krajowego oraz Certyfikaty Kompetencji Zawodowych. Zapewnia przewozy dla pracowników w Łodzi. Wynajem oferuje na terenie Łodzi, Warszawy, Polski i całej Europy. Swoją działalność kieruje m.in. do:

  • biur podróży

  • firm i instytucji

  • klubów sportowych

  • szkół i przedszkoli

  • klientów indywidualnych.

Przewozy pracowników w Łodzi

Plus Tour przygotowała specjalną ofertę dla firm, które chcą wynająć przewozy pracowników w Łodzi. Specjalizujemy się również w wynajmie autokarów na przejazdy na uroczystości, takie jak koncerty czy wesela. Uwielbiamy też wycieczkowe wynajmy busów – z naszą nowoczesną flotą i opieką kierowców każda podróż będzie bezpieczna!

Jeden komentarz dla wpisu “Wycieczka, dowóz pracowników, usługa przewozu osób. Poradnik”

  1. Na przewozach osobowych można powiedzieć, że prez ponad 20 lat działalności zjedliśmy już zęby i możemy śmiało polecić nasze usługi, jeśli chodzi o Reszów i okolice. Oczywiście, że dojedziemy także w inne zakątki kraju, zapraszamy do lektury o naszej firmie http://www.autokary-lancut.pl/firma.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *