Jak sprawić, by wydrukowany dokument zawsze spełniał oczekiwania?

Wyobraź sobie: spieszysz się na spotkanie i wysyłasz zadanie drukowania do drukarki. Podczas drukowania odbierasz materiały konferencyjne ze swojego biurka i kierując się na spotkanie, przechodzisz obok drukarki, aby chwycić dokument. Ale dokument nie spełnia Twoich oczekiwań. Mimo to spotkanie zaraz się rozpocznie, a ty spieszysz się, aby uniknąć spóźnienia.

Za projekty drukowania o niskiej jakości zwykle obwinia się niski poziom tonera, brak jednego koloru, zacięcia papieru lub nieprawidłowe wyrównanie. Jednak jednym z czynników powodujących problemy, o których większość ludzi często zapomina, jest użycie niewłaściwej gramatury papieru.

Dostępnych jest wiele gramatur papieru, a każda z nich ma swoje własne, specjalistyczne zastosowanie w drukowaniu. Zapoznaj się z dokładnym opisem gramatur papieru i ich prawidłowego zastosowania, dzięki temu, że będziesz wiedział jaki papier wybrać i że hp p1102 toner spełni Twoje oczekiwania – zawsze będziesz wyglądał na profesjonalistę.

Co to jest papier do drukarki?

Rodzaj papieru jest określany najpierw na podstawie wagi, która ma związek z grubością i sztywnością arkuszy papieru. Mierzony papier jest oparty na arkuszu o standardowym rozmiarze, a gramatura papieru jest oparta na ilości 500 arkuszy. Obliczanie rodzaju papieru jest dość proste. Po prostu porównujesz akcje według wagi stron. Ale staje się to bardziej skomplikowane, gdy bierze się pod uwagę różne rozmiary lub objętości papieru. Na przykład niektóre gramatury papieru są określane na podstawie 1000 arkuszy zamiast 500. Te bardziej złożone zmiany mogą zająć trochę więcej czasu.

Jeśli to nie pomoże w wyjaśnieniu pytań dotyczących rodzaju papieru, którego potrzebujesz do projektów drukowanych w biurze, nie przejmuj się. Możesz w internecie z łatwością znaleźć ściągawkę dotyczącą gramatury papieru, która na pewno CI pomoże.

Jak wybrać odpowiednią gramaturę papieru?

Podczas gdy nowoczesne drukarki wielofunkcyjne są zaprojektowane do pracy z różnymi gramaturami papieru, niewiele jest drukarek, które mogą pracować na wysokim poziomie przy użyciu wszystkich gramatur papieru. Typ drukarki i rodzaj zadania drukowania będą odgrywać główną rolę w produkcie końcowym, który otrzymujesz w zasobniku drukarki. Standardowy papier jest najczęściej spotykanym papierem w biurach. Jest idealny do użytku w kopiarkach, faksach i standardowych drukarkach.

Mniejsza gramatura papieru sprawia, że ​​jest on odporny na zacięcia, ekonomiczny w zakupie i najbardziej elastyczny w użyciu na różnych maszynach. Typowe zastosowania obejmują wydruki o dużej objętości, faksy i codzienne zadania drukowania (takie jak wiadomości e-mail i dokumenty do przechowywania). Papier o średniej gramaturze jest idealny do stosowania w urządzeniach wielofunkcyjnych wyższej klasy i drukarkach atramentowych / laserowych. Te cięższe papiery są bardziej uniwersalne, odporne na półprzezroczystość i zwykle zapewniają gładsze wykończenie. Często można spotkać papier o średniej gramaturze używany do drukowania ofert biznesowych, prezentacji i dokumentów skierowanych do klientów (takich jak przesyłki reklamowe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *