Zakup mieszkania z garażem

Planując zakup mieszkania, najczęściej skupiamy się właśnie nad nim. Jakie ma być duże, na którym piętrze, czy w bloku będzie winda, jaki widok będzie za oknem oraz oczywiście nad ceną. Właściwie, wszystko zależy od ceny danego mieszkania – przynajmniej dla większości ludzi. Ale przecież przymierzając się do takiego zakupu powinniśmy pomyśleć nad dokupieniem do naszego lokum także garażu. Przy cenie którą prawdopodobnie wyłożymy za mieszkanie, cena garażu nie powinna sprawić problemu. Ale za to jakie korzyści!

Nie każdy ma samochód

To prawda. Nie każdy potencjalny właściciel mieszkania ma również własny samochód. To oczywiste. Czy jednak taki przyszły właściciel mieszkania powinien się zastanawiać nad ewentualnym dokupieniem garażu? To pytanie jest jak najbardziej retoryczne. Jeśli jest możliwość dokupienia garażu od developera, czy nawet na rynku wtórnym (rynku nieruchomości), nie należy się długo zastanawiać nawet, jeśli nie mamy samochodu. Ba!, nawet jeśli nie posiadamy prawa jazdy. Dlaczego? To proste. Każde mieszkanie jest inwestycją własnych pieniędzy. A z garażem, będzie inwestycją kompletną.

Gdybyśmy chcieli się kiedyś wyprowadzić i mieszkanie sprzedać, wtedy jego cena na pewno nie spadnie, a wręcz przeciwnie. Poza tym inwestując w takie mieszkanie jak np. https://www.inpro.com.pl/apartamenty-azymut, możemy być pewni atrakcyjności inwestycji już na przyszłość, danego mieszkania z garażem. Deweloper Inpro proponuje całkiem przyzwoite ceny za swój „towar”. Właśnie dostał pozwolenie na budowę kompleksu Azymut w Gdańsku, z widokiem na Zatokę Gdańską. Powstaną budynki od dwu, do pięciu kondygnacji, oczywiście z windami oraz garażami dla przyszłych właścicieli. Najczęściej jest tak, że potencjalny kupiec mieszkania nie ma obowiązku zakupu do niego garażu. Jednak warto się nad tym zastanowić, aby potem nie błądzić po osiedlu samochodem, w poszukiwaniu miejsca do parkowania.

Dawniej było inaczej

https://www.ubezpieczeniemieszkania.plTo prawda. Było inaczej. Ale może przez to, że i samochodów było znacznie mniej. Dziś nie jest problemem zakup samochodu, ale miejsca jego zaparkowania. I jeśli ktoś nie zapewni sobie tego miejsca wcześniej, może mieć tzw. „codzienny problem z samochodem”. Wyobraźmy sobie codzienny dojazd do pracy, potem powrót i szukanie miejsca, aby gdzieś to nasze auto zostawić na noc. I to nie zawsze jest bezpieczne, takie zostawianie auta „pod chmurką”. Kupując mieszkanie z garażem, nie trzeba się martwić o własne „cztery kółka”, a często także np. rowery, które posiadamy. Nawet, jeśli w takim bloku jest możliwe wykupienie jedynie miejsca do parkowania, można zamontować specjalną szafkę na narzędzia, czy właśnie rower.

Warto zatem planując zakup mieszkania, zastanowić się już wcześniej nad dokupieniem czy to miejsca garażowego, czy też samego garażu – w zależności od propozycji sprzedającego. Nawet, jeśli nie mamy samochodu, ani nawet prawa jazdy, być może taki garaż przyda się w przyszłości naszym dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *