Zastosowanie monitoringu GPS w przedsiębiorstwie

Monitoring GPS jest w dzisiejszych czasach standardowym wyposażeniem każdego przedsiębiorstwa. Jego głównymi cechami są ciągłe kontrolowanie lokalizacji samochodu, sprawdzanie poziomu eksploatacji auta czy ciągły kontakt z kierowcą. Jest także dobrym sposobem na poprawę bezpieczeństwa pojazdów i pracowników. Monitoring najczęściej jest kojarzony z kontrolą pojazdów. Jednak fleet managerowie mają na uwadze także czas pracy pracowników. Aby odpowiednio zoptymalizować koszty, należy prześledzić korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania i dla przedsiębiorcy i dla pracownika.

Monitoring w przedsiębiorstwie

Lokalizator pojazdów pozwala skontrolować flotę, w której skład wchodzi wiele pojazdów za pośrednictwem jednego urządzenia. Wystarczy, że ma ono wgrane odpowiednie oprogramowanie obsługujące monitoring GPS. W ten łatwy sposób można sprawdzić dokładne położenie wszystkich samochodów. Nadajnik spełnia bardzo ważną rolę w systemie bezpieczeństwa firmy, pokazując status pojazdu także podczas postoju i przerwy kierowcy.

Za jego pomocą można ewidencjonować czas pracy kierowcy, sprawdzać, czy prowadzi samochód zgodnie z przepisami ustawy o czasie pracy kierowcy oraz ruchu drogowego. Można w ten sposób zabezpieczyć się przed karami finansowymi, w tym mandatami.

Dzięki urządzeniom służącym do śledzenia pojazdów można sprawdzać stan pojazdu, w tym bieżące zużycie paliwa lub prędkość. Wygenerowane raporty pokażą, jak kierowca dba o powierzony pojazd i czy jego jazda jest ekonomiczna i jak wygląda poziom jego jazdy względem pozostałych pracowników.

GPS dla kierowcy

Tego rodzaju aplikacje są bardzo często pomocą dla pracowników. Pokazują one aktualną sytuację na drodze. Dane uzupełniane przez innych użytkowników tego programu ostrzegają przed ustawionymi fotoradarami, miejscami kontroli policji, wypadkami oraz korkami. Dzięki proponowanym objazdom można ustrzec się wielogodzinnego postoju, który może wpłynąć na straty przedsiębiorstwa.

Jak widać, lokalizator samochodów może sprawdzić się w każdym przedsiębiorstwie. Nie dość, że zoptymalizuje wydatki, to jeszcze pokaże te pola, gdzie istnieje możliwość poprawy bądź wprowadzenia oszczędności przez co jeszcze praca wykonywana przez wszystkie organy przedsiębiorstwa będzie przynosić jeszcze lepsze efekty.

GanFleet – najlepszy system do zarządzania flotą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *