Zbyt niskie odszkodowanie po wypadku? Zobacz co zrobić, by tego uniknąć!

Jeśli złożysz roszczenie z tytułu wypadku samochodowego, prawdopodobnie wkrótce będziesz rozmawiać ze specjalistą ds. szkód ubezpieczeniowych. Ten specjalista ds. roszczeń ubezpieczeniowych przeanalizuje fakty związane z roszczeniem z tytułu wypadku samochodowego i zaproponuje kwotę rozliczenia w celu pokrycia szkód i zamknięcia sprawy.

Po otrzymaniu wstępnej oferty, będziesz musiał podjąć decyzję, czy ją zaakceptować, czy też podjąć próbę wynegocjowania lepszej umowy ugody dotyczącej wypadku samochodowego – aby później nie musieć się martwić o dopłaty do odszkodowań oc.

Pierwsza kwota odszkodowania zwykle jest… niska

Osoba odpowiedzialna za ubezpieczenie ma prawo do rozliczenia roszczenia z tytułu wypadku samochodowego w określonym przedziale. Nikt nie rozpoczyna negocjacji w sprawie rozliczenia wypadku samochodowego w środku swojego zasięgu, a ubezpieczyciel nie jest wyjątkiem! Rozpocznie od dolnej części zakresu, ponieważ jego celem jest załatwienie sprawy tak tanio, jak to możliwe dla jego pracodawcy – firmy ubezpieczeniowej. Z tego powodu nierozsądnie jest przyjmować pierwszą ofertę przy negocjowaniu ugody z wypadkiem samochodowym, nawet jeśli wydaje się, że to dużo pieniędzy, taki odkup odszkodowań po prostu się nie opłaca.

Wskazówka: poświęć trochę czasu na zapoznanie się z ofertą roszczenia i odrzuć ją, aby zażądać więcej, jeśli kwota rozliczenia nie będzie sprawiedliwie pokrywać szkód i obrażeń, inaczej czeka Cię później czas na odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań. Pamiętaj, że pierwsza oferta rozliczenia wypadku samochodowego jest zazwyczaj niska, więc zanim się zgodzisz, popracuj trochę nad tym tematem!

Jak wycenić odszkodowanie w kontekście wypadku samochodowego?

Najważniejszą rzeczą do zrobienia przed zaakceptowaniem oferty ugody z wypadkiem samochodowym jest obliczenie wartości roszczenia z tytułu wypadku samochodowego. Ocena roszczenia wymaga umiejętności, ponieważ przy ocenie roszczenia z tytułu wypadku samochodowego często bierze się pod uwagę:

  • ilość szkód majątkowych pojazdów zaangażowanych w wypadek,

  • całkowitą kwotę rachunków medycznych,

  • wszelkie rany, wszelkie niepełnosprawności,

  • wszelkie straty z pracy,

  • wszelkie przyszłe koszty

  • wszelkie inne wydatki związane z wypadkiem

Zbyt niska oferta z tytułu ubezpieczenia samochodu to istne zaniżenie odszkodowania, co oznaczałaby, że nie otrzymasz odpowiedniej rekompensaty za wszystkie pieniądze lub ból, które poniosłeś poprzez taki wypadek samochodowy, dlatego bardzo ważne jest, abyś wiedział, jaka jest pełna wartość roszczenia, zanim zaakceptujesz ofertę firmy ubezpieczeniowej.

Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu, ile jest warte rozliczenie wypadku samochodowego. Przede wszystkim poznaj swoją polisę ubezpieczeniową! Czy masz ubezpieczenie medyczne? Jeśli tak, jakie są granice? To ważne, bowiem możesz ubiegać się o odszkodowanie i obrażenia tylko w ramach polisy.  Zsumuj wszystkie swoje rachunki medyczne i inne wydatki z własnej kieszeni: osoba dokonująca korekty zsumuje wszystkie te rachunki.

Uważasz, że kwota jaką Ci dają jest za niska? Wejdź na https://odkupodszkodowania.pl/ i dowiedz się więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *