Oczekujesz, że po ulewnym deszcze w Twoim garażu może się nazbierać trochę wody. Z samochodu kapie, ale wysycha. Nie spodziewasz się, że woda dostanie się do gruntu przez betonową podłogę garażu – raczej utworzy wilgotne plamy na ścianach….
Jak dowiedzieć się, co powoduje mokre podłogi i ściany garażu? Jak naprawić coś, co zawsze można zobaczyć?
Profesjonalne usługi szkód spowodowanych działaniem wodą w garażach i nie tylko obejmują wszystko, od nasiąkniętych strychów po zalane garaże. Nie musisz jednak od razu dzwonić po specjalistów, którzy zapewnią takie rozwiązanie – oto krótki przewodnik na temat identyfikowania i rozwiązywaniu typowych problemów związanych z wodą w garażu.
Mokre ściany w garażu: znalezienie i naprawienie problemu
Możesz je przejrzeć, jedyne co musisz zrobić to zadbać o małą złotą robotę detektywistyczną. Woda wyciekająca do garażu pod ścianą lub za gondolą jest zwykle spowodowana jednym z tych problemów.
1. Stare uszczelnienia
Stare uszczelnienia na ścianach zewnętrznych są podatne na przecieki podczas deszczowej pogody. Sprawdź je i wszelkie sąsiadujące z nimi obszary ścienne, zwłaszcza wokół drzwi i okien. Możesz sobie w efekcie z nimi poradzić za pomocą uszczelnienia lub wodoodpornej pianki. Czasem konieczne może się okazać osuszanie ścian poznań wykonane przez specjalistów.
2. Starzenie się progów
Woda w garażu może być oznaką przecieku wokół starych płyt progowych. Sprawdź poziome progi w sąsiedztwie obramowanych ścian, gdzie stykają się z podłogą. Te zniszczone należy wymienić, ale uszczelnienie lub piana często zatrzymuje wycieki.
3. Wadliwa hydraulika
Podgrzewacz wody lub pralka – mogą one spowodować problemy z wilgocią za ścianą. Jeśli znajdziesz kałuże na podłodze garażu wzdłuż tej samej ściany, co urządzenie, możesz zadzwonić do hydraulika, aby znaleźć i naprawić wyciek.
4. Problemy z pokryciem dachowym
Luźne gonty, niewymieniane od lat też mogą stanowić problem. Gdy woda przesuwa się na dno ściany, wypływa na podłogę garażu. Aby sonie z tym poradzić w pierwszej kolejności zdentyfikuj i napraw problemy z dachami, a także sprawdzaj rynny.
Mokra podłoga garażu: przyczyny i rozwiązania
Woda przesiąkająca przez betonową podłogę garażu jest wynikiem sezonowego wzrostu poziomu wody. Trudno jest kontrolować głęboką wilgotność gleby wokół domu, ale można zająć się wodą na podłodze garażu, naprawiając te wady.
1. Pęknięcia w podłodze
Nawet gdy są małe, zapewniają bezpośrednią drogę do wilgoci gruntowej do garażu. Napraw pęknięcia podłogi, czyszcząc je wodoodpornym związkiem do łatania betonu.
2. Wżery powierzchniowe
Starsze betonowe podłogi stają się w końcu pokryte małymi otworami, które stają się idealnymi zbiornikami na wilgoć. Podreperuj całą podłogę, uszczelniając ją produktem na bazie krzemianu. Unikaj zwykłych farb podłogowych, które nie stanowią bariery dla wilgoci.
3. Kondensacja ciepła
Ciepłe powietrze na chłodnym betonie tworzy parę, która osiada i zamienia się w wodę na podłodze garażu. Rozwiązanie tego problemu wiosną i latem jest proste. Uruchom osuszacz w garażu, ale sprawdź jego zbiornik by z uprzedzeniem upewnić się, że wszystko działa jak należy.