Bezpieczny kierowca to odpowiedzialny kierowca

01

Bycie kierowcą to nie tylko kierowanie naszym pojazdem. To nie tylko tzw. zimny łokieć, muzyka na full z kolumn samochodowych i okulary przeciw słoneczne. Kierowca to coś więcej. To odpowiedzialność jaką powinien bierzesz na siebie wsiadając za kierownica każdego pojazdu.

Odpowiedzialność za siebie i przede wszystkim za wszystkich innych których spotka na drodze a w największym stopniu odpowiedzialność za twoich pasażerów. Na Polskich drogach jesteśmy świadkami bardzo często zupełnie innego nastawienia do tej sprawy.

Sprawność kierowcy

Często za kierownicą siadają osoby które myślą że ich umiejętności prowadzeniu pojazdu są wysokie a już po chwili, po pierwszym zakręcie w trudnych warunkach pogodowych, wtedy gdy z samochodem zaczynają się dziać dziwne rzeczy, nieobliczalne zachowania wychodzi prawdziwy obraz kierowcy-amatora.

O ile nie zaszkodzi innym tylko sobie to pół biedy, problem jest wówczas gdy poszkodowane są niewinne osoby które ucierpiały na skutek wypadku z udziałem tego typu żółtodzioba. Dlatego tak ważne powinno być dla nas przestrzeganie zasad poprawnego poruszania się po drogach. Drugim istotnym elementem bezpieczeństwa na drogach oraz bezpieczeństwa ogólnego, nawet w środku samochodu powinno być zachowanie doskonałej a w najgorszym razie bardzo dobrej jakości podzespołów w naszym samochodzie. Części samochodowe dostępne obecnie na rynku motoryzacyjnym są jak wiemy różnej jakości. Wiele z nich nie nadaje się do użytku i zastosowań codziennych a mimo to są nagminnie montowane w naszych pojazdach.

Wybór części samochodowych

Często nie mamy wpływu na to jaką część samochodową zamontuje nam mechanik, dlatego ważna jest też zmiana mentalności w naszym kraju. To co tanie, może okazać się w niedalekiej przeszłości dużo droższe. Warto o tym pomyśleć przed wyborem tanich części samochodowych. Jak wykazują badania sporządzone przez niezależne źródła z kręgów motoryzacji, wypadki samochodowe są powodowane przez osoby w wieku 18-25 lat.

Samochody najczęściej powodujące wypadki są w opłakanym stanie przeważnie technicznym, najczęściej to BMW E36, Oplem Astra, Opel Calibra. Zanim naciśniesz gaz do dechy, pomyśl czy warto narażać siebie i innych na ryzyko wynikające z twojej niedojrzałości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *