Jak zabezpieczyć karoserię samochodu?

Nawet najwyższej jakości blacha samochodowa wystawiona na negatywne działanie czynników atmosferycznych z czasem ulegnie korozji. Dlatego należy zadbać, aby jak najdłużej zachowała swój idealny wygląd. W jaki sposób można zabezpieczyć karoserię swojego samochodu?

polish

Preparaty chemiczne

Dla solidnego zabezpieczenia karoserii samochodu przed wpływem wilgoci należy pokryć nadwozie pojazdu odpowiednim środkiem chemicznym. Lakier można zabezpieczyć przed korozją z zastosowaniem wosku. Można pokryć nim nadwozie z wykorzystaniem pistoletu ciśnieniowego, który dostępny jest na większości bezdotykowych myjni samochodowych. Znacznie bardziej efektywnym i trwalszym rozwiązaniem będzie ręczne nałożenie preparatu na poszczególne elementy lakierowane naszego pojazdu, ale wymaga to sporo czasu i zaangażowania.

Do woskowania można wykorzystać rozpuszczane w wodzie preparaty lub środki w sprayu, a także tradycyjne pasty woskujące aplikowane ręcznie ściereczką, najlepiej wykonaną z mikrofibry. Jedną należy nakładać wosk, a drugą polerować karoserię. Pozostałe środki chemiczne łatwo nałożyć na nadwozie auta, ale zapewnią dosyć krótkotrwałą ochronę. Wosk nakładany ręcznie zabezpieczy samochód przed korozją i pozwoli na uzyskanie wysokiej odporności pojazdu na zabrudzenia.

Uwaga!

Do woskowania warto wykorzystać wosk syntetyczny, nazywany sealantem, zawierający polimery. Jego trwałość po nałożeniu na karoserię samochodu sięga do 6 miesięcy. Ma właściwości hydrofobowe, zabezpiecza nadwozie przed promieniowaniem UV, ptasimi odchodami czy kwaśnym deszczem.

Alternatywne metody zabezpieczania pojazdów

Zamiast woskowania lub w parze z tą metodą zabezpieczania karoserii pojazdu, można zastosować ochronę tradycyjną, w postaci parkowania samochodu pod dachem. Nie trzeba na ten cel wydawać wysokich środków finansowych i inwestować w murowany garaż. Wystarczy zwykły blaszak, który oferuje firma Alicja, aby zapewnić samochodowi ochronę. Zostanie on dostarczony pod adres klienta i zamontowany w miejscu, które zostanie przeznaczone pod taką zabudowę.

Blaszak będzie wystarczający dla ochrony nadwozia pojazdu przed deszczem, śniegiem, gradem czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Lakier nie będzie też narażony na odchody ptaków, które mogą wyżreć nawet dziurę w masce czy dachu pojazdu. Dzięki garażowi chronimy samochód w sposób kompleksowy, przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi, jak i przed kradzieżą.

Jeden komentarz dla wpisu “Jak zabezpieczyć karoserię samochodu?”

  1. Wosk najlepszy, do niedawna stosowałem tylko to… jednak od kiedy w moim ogrodzie zamieszkała para gołębi zainwestowałem w blaszak jako w dodatkową ochronę 😉 Nic tak nie psuje humoru jak odkrycie, że Twój samochód został wykorzystany przez ptactwo jako toaleta 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *