Co warto wiedzieć o garażach blaszanych

Blaszane garaże zyskują na popularności i coraz częściej stoją przy domach i posesjach, można je także spotkać na blokowiskach i osiedlach. Dlaczego ludzie decydują się na postawienie blaszanego garażu, jakie są jego plus oraz minusy oraz co warto o nim wiedzieć? Poniżej garść przydatnych informacji.

Garaże blaszane, ich plusy oraz minusy

Zalety garaży blaszanych są dosyć spore. Po pierwsze można mówić tutaj o tak naprawdę niskich kosztach postawienia takiego garażu. Ceny tej inwestycji zaczynają się już od około 1000 zł – to naprawdę bardzo mało, proste gotowe konstrukcje można kupić w sklepach, a przy odrobinie umiejętności budowlanych można taką konstrukcję samemu wznieść.

Krótki czas montażu to następna bardzo duża zaleta. Taki prosty blaszany garaż można postawić już w około tydzień. Jeżeli ktoś jednak zdecyduje się na trochę bardziej wzmocnioną i ocieploną konstrukcje, warto jest skorzystać z usług firm realizujących tego typu prace, zaś sam koszt inwestycji będzie trochę większy. Wtedy garaż blaszany może na nas kosztować około 10 000 zł. Mimo wszystko jest to i tak dużo mniej niż gdyby chciało się zbudować garaż murowany.

A zatem jeżeli w domu pojawia się kolejny samochód, na który nie ma miejsca w garażu przydomowym, blaszak to najlepsze rozwiązanie. Taki garaż dobrze chroni przed złymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy grad, oraz oczywiście śnieg. Odpada zatem konieczność zimowego drapania szyb. Temperatury wewnątrz blaszanego garażu nie są jednak wyższe niż na zewnątrz. Jeżeli ktoś ma problemy z akumulatorem, lepiej zdecydować się na garaż ocieplany.

Jaki garaż blaszany wybrać

Decyzja dotycząca wyboru w garażu blaszanego powinna być pod podyktowana możliwościami finansowymi. Można znaleźć używane garaże blaszane, które następnie w całości można przewieźć na swój teren, albo zdemontować, a następnie zmontować na swojej posesji. Można wybrać gotowe proste konstrukcje z najtańszej blachy, trzeba jednak znać minusy takiego garażu. Największym jest to, że można go bardzo prosto otworzyć chociażby nożycami do metalu, a zatem nie chronią one dobrze auta przed złodziejami. Sensowną inwestycją wydaje się zatem garaż blaszany o wzmocnionej konstrukcji.

Można kupić go już za jakieś 5000 zł, z pewnością będzie bardziej trwały i nie będzie ulegał korozji, jeżeli wybierze się blachę ocynkowaną. Będzie stanowił bezpieczną przystań dla naszego samochodu, chroniąc go zarówno przed złymi warunkami atmosferycznymi, jak też przed innymi ludźmi, oraz przed kradzieżą. Więcej informacjie na maritom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *