Czy warto sprzedać samochód w skupie aut?

sprzedaz

Zakup samochodu to poważna inwestycja, dobrze przemyślana i zaplanowana decyzja. Przy sprzedaży samochodu natomiast, trzeba przystosować się do aktualnego rynku motoryzacyjnego, który nie jest zbyt przychylny, ponieważ po wejściu do UE do Polski sprowadzono bardzo dużo samochodów. Rynek wówczas został zagęszczony, wzrosła konkurencja, a ceny aut spadły. Poszukujący odpowiedniego dla siebie samochodu stali się bardziej humorzaści i nieskorzy do płacenia ustalonej ceny, z powodu oszczędzania. Te czynniki sprawiają, że sprzedaż samochodu nie należy do łatwych zadań. Zabiera sporo czasu.

Jak szybko sprzedać samochód?

Każdy chcący sprzedać swój pojazd, chce sfinalizować to przedsięwzięcie jak najszybciej. Przy dużym zasobie czasu można się postarać i odpowiednio przygotować samochód na sprzedaż. Można zająć się naprawą usterek, posprzątać po to, by pojazd cieszył się zainteresowaniem. Te proste czynności mogą wspomóc sprzedaż. Bywają sytuacje, gdzie stan samochodu niezbyt sprzyja, pomimo wszelkich starań, ale bywają również takie, gdzie sprzedaż ma na zadanie wspomóc finansowo, zatem wszelkie wkłady w naprawę pojazdu schodzą na boczny tor. W takich sytuacjach sprzedaż może okazać się bardzo trudna, a nawet bezowocna. Jeśli chcesz sprawdzić ofertę skupu samochodów kliknij tutaj

Autokomis się opłaca?

Autokomisy można znaleźć na każdym kroku, w każdym mieście jest ich bardzo dużo. Nie cieszą się powodzeniem, jednakże obiecują błyskawiczna sprzedaż. Okazuje się, że nie jest jednak tak, jak zapewniają. Dzisiejsze komisy nie funkcjonują jak powinny. Oddając samochód do komisu w rzeczywistości jego sprzedaż nie jest pierwszoplanowa, tak jak i zarobek właściciela nie jest priorytetem. Większość autokomisów posiada samochody będące ich własnością. Zatem samochody klientów, zostawiających je w komisie, tak naprawdę mają przyciągnąć innego zainteresowanego klienta. Autokomisy nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szybką i bezproblemową sprzedaż. Trzeba też liczyć się z faktem, że pojazd po pobycie w autokomisie, nie będzie w lepszym stanie, wręcz przeciwnie.

Czy lombard to dobre rozwiązanie?

Lombardy nieczęsto interesują się kupnem samochodów, czy pożyczką pod zastaw. Są jednak takie, gdzie preferują taką usługę. Sprzedaż wówczas nie jest opłacalna, ponieważ lombardy wyceniają samochód 20% niżej, niż wynosi cena rynkowa auta.

Czym jest skup samochodów?

Skup samochodów jest nowym rozwiązaniem na rynku. Sprzedawcy zainteresowali się klientem i zauważyli, że sprzedaż pojazdu czasami trwa zbyt długo i pochłania bardzo dużo czasu. Dlatego takim ludziom właśnie, chcącym dokonać jak najszybszej transakcji, z pomocą przychodzą firmy, które zajmują się skupem aut. Każda taka firma dokonuje zakupu pojazdu w cenie niższej od rynkowej. Przy dobrej ofercie, sprzedaży można dokonać już tego samego dnia, a pieniądze można otrzymać natychmiast w gotówce. Nie warto próbować dokonać sprzedaży samochodu u jakiegoś przypadkowego handlarza. W większości są to osoby, które nie posiadają własnej działalności gospodarczej, albo osoby mające, ale które działają na niewielką skalę i po prostu chcą dokonać zakupu samochodu za jak najmniejszą cenę.

Który skup aut wybrać?

Wydawałoby się, że wybór firmy zajmującej się skupem aut nie jest trudny i wystarczy w wyszukiwarce wpisać kluczowe słowa, a wyniki poszukiwań same się pojawią. To oczywiście prawda, a przy okazji można dostrzec, że dokładnie w tej okolicy takich ogłoszeń jest od groma. Jednakże trzeba w końcu znaleźć ten profesjonalny skup samochodów. Dokonując sprzedaży własnego samochodu, warto znaleźć firmę, która przede wszystkim ma ogólnopolski zasięg, i która oferuje skup aut różnego typu, a w tym też samochodów luksusowych każdej marki. Można mieć pewność, że ta firma może zaproponować uczciwe ceny, gdyż w takich dużych firmach wykorzystuje się również fach licencjonowanych rzeczoznawców. Oczywiście nie warto korzystać z usług firm reklamujących się na banerach zamieszczonych w nieprzeznaczonych do tego miejscach, a także tych promujących swoje usługi na ulotkach, które nie zawierają konkretnych informacji o działalności. Chcąc dokonać sprzedaży, z pewnością warto najpierw zasięgnąć opinii o danej firmie.

Dziękujemy firmie Wigmet Recykling za udzielenie porad z zakresu sprzedaży i recyklingu starych pojazdów.

3 komentarze “Czy warto sprzedać samochód w skupie aut?”

  1. Według mnie jest to dobre rozwiązanie. Szybko można pozbyć się niechcianego auta i otrzymać za nie pieniądze od ręki. Swoje zostawiłem w serwisie i wszystko było jak w najlepszym porządku. Przy kolejnej zmianie samochodu zrobię dokładnie to samo.

  2. Opinii na temat cen jakie proponują skupy za używane auta jest mniej więcej tyle co sprzedających. Kwota jaką otrzymamy za samochód jest rzeczywiście nieznacznie poniżej ceny rynkowej, ale należy pamiętać, że prowadzący skup samochodów są jedynym klientem, który nie narzeka. Jeśli auto jest brudne to zostanie przez pracowników skupu wyczyszczone, jeśli wymaga niewielkiej naprawy to też nie jest problem sprzedającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *