Czy warto zatrudniać więcej kierowców?

Kwestie zatrudniania kierowców w firmach transportowych, determinuje sam popyt na ewentualne usługi, które trzeba wykonać. Przy większych zleceniach, czy nawet ich powtarzalności, ilość kierowców ma znaczenie i to czasem niebagatelne. Kierowcą jest zazwyczaj człowiek, który ma swoje słabości. Nie istnieją jeszcze maszyny, mogące przeprowadzać skomplikowane kursy.

Dlatego sam zawód kierowcy będzie istniał dopóty, dopóki ktoś nie wymyśli tzw. rozwiązań idealnych – czyli zastąpienia człowieka, maszyną. W dzisiejszym świecie już dzieją się takie rzeczy. Wielu ludzi jest zwalnianych z pracy z powodu zastąpienia ich przez maszyny. Nie jest to nowością. Na wielu liniach produkcyjnych zastąpiono człowieka, maszynami. Za przykład można tu podać linie montażowe samochodów, ich malowania itp. Nie ma jednak maszyn, które mogłyby zastąpić kierowcę samochodu. Przynajmniej na razie. Jednak nie można mieć złudzeń.

Przy obecnej technologi – prędzej, czy później – taki stan rzeczy nastąpi. Czy jest to jakaś niedogodność, lub utrudnianie życia ludziom? Jeśli chodzi o kierowców – to szybko taka sytuacja nie nastąpi. Choć słowo „szybko” w dzisiejszych czasach, może mieć różne znaczenia. Z drugiej strony – maszyna nie będzie jechać „po pijaku”, i raczej nie spowoduje wypadku z powodu rozmawiania przez telefon przy dużych prędkościach. Niemniej – na dzień dzisiejszy – w samochodach są żywi ludzie, nie maszyny. I jeśli chodzi o ich zaangażowanie w pracę – to zazwyczaj jest ono różne.

Kierowcy w firmach zajmujących się przeprowadzkami

W takich firmach zazwyczaj są zatrudniani kierowcy – mechanicy. Umiejętności naprawy ewentualnej awarii samochodu, posiada niewielu. Sama umiejętność prowadzenia pojazdu jest niczym w porównaniu z umiejętnościami naprawy tych aut. Kierowca – mechanik jest bardziej pożądanym pracownikiem, niż sam kierowca. Choć trzeba pamiętać o tym, że człowiek jest istotą dość delikatną. Może zachorować, lub uczestniczyć w innym zdarzeniu losowym. Dlatego warto mieć zatrudnionych więcej kierowców (choćby byli tylko kierowcami), niż polegać na wyjątkowych specjalistach, których przecież wielu nie ma.

Poza tym taki pracownik – posiadający rozległą wiedzę i umiejętności – wymaga znacznie większych nakładów przy wypłacie, niż ten, który potrafi tylko prowadzić auto. Jednak profesjonalna firma woli zatrudniać ludzi o wielu umiejętnościach z tej prostej przyczyny, że w razie niewielkiej awarii samochodu w trasie, mogą oni coś ewentualnie poradzić i jednocześnie lepiej zadbać o dobytek klienta. Firma zajmująca się przeprowadzkami, jak np. https://www.przeprowadzki.bielsko24.eu, zatrudnia wielu ludzi, którzy mają różne umiejętności.

Wszystko po to, aby sprostać różnym wymaganiom swoich klientów. Często jest tak, że w czasie wykonywania zlecenia, występują różnorodne problemy. Pracownicy mają za zadanie sprostać im wszystkim, nie tylko tym, za które się im płaci. Dobry pracownik może robić wszystko to, co zadowoli klienta. Oczywiście w ramach zleconej pracy.

Jeden komentarz dla wpisu “Czy warto zatrudniać więcej kierowców?”

  1. Kierowca to musi mieć żelazne zdrowie. Nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Nerwusom nie polecam jazdy samochodem. Lepiej niech sobie wynajmą kierowcę. Chyba, że jednak będą chcieli sami prowadzić, to polecam poczytać http://www.solmorska.com.pl/ – na temat zdrowia i równowagi duchowej. Bardzo ciekawa strona i mająca wiele informacji, które warto wykorzystać dla siebie. Gdyby ktoś chciał poczytać o ciekawostkach na inne tematy, to także się nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *