Czyszczenie dywaników samochodowych

W szczególności jesienią i zimą kierowcy muszą zwrócić nieco większą uwagę na utrzymanie czystości w samochodzie. Piasek, błoto i wilgoć wnoszona w butach osiada na dywanikach. W efekcie pojawia się konieczność wyczyszczenia dywaników samochodowych. Jak do tego podejść? Które dywaniki są łatwe, a które nieco trudniejsze w utrzymaniu czystości?

Czyszczenie dywaników welurowych

Niektórym, może się wydawać, że utrzymanie w czystości dywaników welurowych jest dużo trudniejsze. Niekoniecznie musi tak być. Co do zasady, dywaniki wykonane z materiały o dużej gramaturze nie wchłoną tyle piasku co najcieńsze modele. Dywaniki samochodowe można wyczyścić za pomocą szczotki oraz preparatu do prania tapicerki. Poza szczotką, można spróbować użyć odkurzacza oraz szmatki mikrofibrowej.

Czyszczenie dywaników gumowych

Jeśli chcemy zadbać o czystość wnętrza samochodu to warto rozważyć zakup dywaników gumowych. Współczesne samochodowe dywaniki gumowe oraz gumowa mata do bagażnika, to rozwiązania, które nie odbiegają od najwyższych standardów estetycznych. Jednocześnie są wyjątkowo praktyczne. Gumowy dywanik jest swoistą tarczą chroniącą wnętrze samochodu przed wilgocią, śniegiem, piaskiem i wszelkimi innymi zabrudzeniami, które mogą zostać wniesione do samochodu na podeszwie obuwia. W razie, gdy omawiane zanieczyszczenia się pojawią to wycieraczkę gumową bardzo łatwo wyczyścić. Wystarczy opłukać ją wodą. Można do tego celu użyć jakiś detergentów, jednak w większości przypadków nawet nie będą konieczne.

W efekcie dywaniki gumowe są polecane na te miesiące, w których narażenie na błoto i wilgoć jest większe (jesień, zima). Natomiast dywaniki welurowe na wiosnę i lato. Trzeba jednak przyznać, że jest to pewnie uogólnienie, gdyż tak naprawdę zarówno jeden i jak drugi typ dywanika po prostu da się wyczyścić.

Wybierając dywaniki, poza ich funkcją praktyczną (ochrona przed zabrudzeniami) trzeba też zwrócić uwagę na estetykę oraz odpowiednie dopasowanie dywanika do modelu samochodu. Zatem jeśli posiadamy np. samochód marki Skoda to należy szukać pasujących dywaników odpowiednio dopasowanych do modelu samochodu (np. dywaniki Skoda).

Źródło zdjęcia:

Numpon Jumroonsiri / Shutterstock.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *