Dlaczego warto mieć swój osobisty alkomat? Poznaj powody – mniej i bardziej oczywiste

SONY DSC

Wypadki drogowe są najczęstszymi przypadkami, które mogą powodować poważne obrażenia, a czasami śmierć. Ludzie mają tendencję do nadużywania alkoholu i zapominają o skutkach tego, gdy są za kołami. Wynalazek jakim jest alkomat przyczynił się do egzekwowania prawa w celu monitorowania kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. Czasami twierdzi się, że te narzędzia nie są poprawne i są niedokładne ze względu na zawartość alkoholu we krwi. Ale trzeba mieć też mieć świadomość, że w celu egzekwowanie prawa podjęto staranne kroki w celu utrzymania i uzyskania dokładnych odczytów.

Alkomaty są ważne szczególnie dzisiaj, kiedy to definicja zabawy stała się bardzo zmienna. Zabawa dzisiaj nie tylko granie na komputerze lub oglądanie telewizji, ale udanie się na imprezę i pijaństwo. Ogólnie mówiąc, ludzie coraz częściej piją – czasem częściej, a czasem raz na jakiś czas z wielu powodów. Należy jednak pamiętać, że picie i jazda nigdy nie są dobrym rozwiązaniem.

Oto kilka powodów, dla których testy oddechowe są bardzo ważne dla kierowców!

Kiedy jesteś zatrzymywany przez policjantów, zrób to. Nie wahaj się, bo z pewnością będą cię ścigać, aż złapią. Jeśli zostaniesz poproszony o wykonanie testu alkomatem, zrób to. Twoje wahanie może tylko przynieść więcej kłopotów. Kiedy podróżujesz, twoja odpowiedzialność nie dotyczy tylko ciebie samego, ale także innych osób. Jeśli jesteś pod wpływem alkoholu, wypadek jest niemalże pewny, nawet jeśli jesteś świetny w prowadzeniu samochodu. Nikt nie jest w najlepszej formie podczas jazdy pod wpływem – jest tak wiele wypadków i zgonów, które są skutkami pijanego kierowcy. Natomiast ze względu na alkomaty (http://www.interlis.pl/category/alkomaty), pijący kierowcy nie mogą prowadzić pojazdów.

Tylko dlatego, że pilnie płacisz podatki, nie oznacza, że jesteś w porządku, jeśli prowadzisz samochód pod wpływem alkoholu! Droga jest już niebezpiecznym miejscem ze względu na samochody i staje się jeszcze bardziej niebezpieczna, jeśli samochody są napędzane przez pijanych kierowców. Uszkodzenie własności publicznych może powodować kłopoty i niedogodności dla osób żyjących lub przebywających w okolicy. Nawet jeśli trafisz na latarnię, zajmie to sporą chwilę, zanim uda się ją naprawić. Serwis za to odpowiedzialny może blokować drogę, co jest kłopotem dla innych kierowców. Jest takie powiedzenie – na za każde działanie zawsze jest reakcja. Dzięki zastosowaniu alkomatu można oszczędzić ewentualne szkodliwe właściwości publicznej.

Poziom alkoholu można określić tylko wtedy, gdy masz tester taki jak alkomat pod ręką. Musisz zawsze być świadomym, że jeśli jesteś pijany, nie możesz prowadzić, ponieważ nie jesteś w pełni świadomy i aktywny. Twoje ciało nie jest w najlepszym stanie!

Osobisty alkomat jest ważnym narzędziem w ratowaniu Twojego życia i życia innych. Ludzie mogą go odrzucać i stwierdzić, że nie jest to do końca wiarygodne, ale pamiętaj, że dzisiejsza technologia zrobiła już bardzo wiele w celu uzyskania poprawnych i dokładnych odczytów, a nowoczesne alkomaty są tego najlepszym wyrazem.

2 komentarze “Dlaczego warto mieć swój osobisty alkomat? Poznaj powody – mniej i bardziej oczywiste”

  1. Czy ktoś z was spotkał się z sytuacją, że po zjedzeniu owoców alkomat wykazywał alkohol w wydychanym powietrzu? Miałem tak raz po śliwach z działki. Czy to możliwe? Myślałem o tym aby oddać je do analizy (może tutaj http://analiza-zywnosci.pl/?). Czy takie badania mogą potwierdzić lub wykluczyć zawartość alkoholu w owocach?

  2. Moim zdaniem dystrybutor na wodę sprawdzi się w każdej firmie, w której na co dzień trzeba dowozić wodę butelkowaną. Jeśli pracodawca musi zapewniać pracownikom wodę, a tych pracowników jest kilkudziesięciu, to codziennie potrzebuje całego mnóstwa zgrzewek. Dobry dystrybutor z pewnością będzie łatwiejszy w użytkowaniu, zaoszczędzi sporo czasu, a wydaje mi się, że będzie też tańszy niż kupowanie wody zgrzewkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *