Ile dostaniemy za złomowanie auta?

Gdy planujesz w najbliższym czasie zezłomować swój samochód, dowiedz się, ile możesz na tym zyskać oraz jakich formalności należy dopełnić. Powodów, dla których złomujemy auto, jest wiele – niekiedy jego utrzymanie jest już po prostu nieopłacalne. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie zatem kasacja. Ile możemy otrzymać za złomowanie naszego pojazdu?

Na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy zezłomować samochód?

Na samym początku, oddając samochód na złom, warto sprawdzić legalność danej firmy. Jedynie uprawnione stacje demontażu aut mają możliwość wydania zaświadczenia o kasacji, dzięki któremu wyrejestrujemy samochód oraz wypowiemy ubezpieczenie OC. Znaczenie ma również stan samego pojazdu, gdy podczas złomowania okaże się, że jego masa jest lżejsza niż 90% masy nowego samochodu, auto złom może potrącić nam dodatkowej opłaty za brakujące kilogramy. Za w pełni kompletny pojazd otrzymamy normalną stawkę według cennika firmy.

Ile można dostać za złomowanie auta?

Nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, ile można dostać za złomowanie pojazdów. Każda firma określa ten cennik bardzo indywidualnie i uzależniony jest od wielu innych czynników. Przede wszystkim jest to marka oraz model pojazdu, a niekiedy to także stan techniczny. Wiele stacji demontażu pojazdu nie zwraca jednak w dużej mierze na stan pojazdu. Sprawdzana jest jedynie szczegółowo waga, która musi pokrywać się z informacjami na dowodzie rejestracyjnym. Musi być zachowane minimum 90% masy początkowej. Za każdy kilogram uzyskanej wagi płacona jest określona stawka.

Każda ze stacji demontażu indywidualnie wycenia samochody na podstawie własnych kwestii oraz sytuacji rynkowej. Jeśli chcemy sprawdzić, który z auto złomów zaoferuje nam najkorzystniejsze warunki, można porównać sobie oferty kilku firm. Istotnym aspektem jest także szybkość realizacji wszystkich formalności, aby właściciel mógł otrzymać szybko należytą gotówkę i wyrejestrować auto w urzędzie.

Co wpływa jeszcze na wartość złomowania?

Każdy z auto złomów ustala wyceny indywidualnie, dlatego ostateczna cena uzależniona jest od sytuacji rynkowej i zasad firmy. Niektóre z nich skupiają się na masie samochodów, a z kolei drugie sprawdzają stan techniczny oraz ewentualnie uszkodzenia, aby obniżyć cenę. Skupy zwracają również uwagę na sprawność większych elementów w samochodzie np. silnika, aby móc zrobić z niego jeszcze użytek – szczególnie gdy stacja demontażu podejmuje współpracę z eksporterami silników czy skrzyń biegów. Jednak w większości starają się, aby samochód był odkupiony po dobrej cenie dla właściciela.

Wiele firm stara się jednak odpowiednio wycenić pojazd – z korzyścią dla obu stron, tak jak https://kupiewszystkieauta.pl/, gdzie dokonasz legalnie oraz rzetelnie demontażu swojego auta.

źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *