Jak przygotować samochód do sprzedaży

 

przygotowanie auta do sprzedaży

Polacy chętnie wymieniają swoje samochody na nowsze, co oczywiście najczęściej łączy się ze sprzedażą wcześniej posiadanego auta. Aby uzyskać ze niego jak najlepszą cenę, warto odrobinę przyłożyć się do odpowiedniego przygotowania samochodu do sprzedaży. Inwestując niedużą kwotę, auto można sprzedać dużo szybciej, bo zwyczajnie będzie robiło lepsze wrażenie.

Psychologia sprzedaży auta

Ludzie generalnie kupują oczami – w tym zdaniu kryje się prawda o tym, że dużą część decyzje podejmujemy na podstawie tego, czy dana rzecz nam się po prostu podoba. Zadbany i “odpicowany” samochód nawet starszego rocznika robi dużo lepsze wrażenie niż podobny samochód, o który nikt zbyt mocno nie dbał. Jeżeli chcemy pożegnać się z samochodem w ciągu kilku tygodni, najlepiej od razu przygotować go do sprzedaży tak, jak polecają to specjaliści, dla których skup aut i ich późniejsza sprzedaż z zyskiem to chleb powszedni.

Mycie i polerowanie karoserii

samochód na sprzedaż ogląda kupujący w GdańskuZakładamy, że auto przeznaczone do sprzedaży jest sprawne. Nie ma w nim żadnych ukrytych lub jawnych awarii, natomiast przygotowanie polega na odpowiednim wyczyszczeniu i doprowadzeniu do jak najlepszego stanu wizualnego. Pierwszy etap to po prostu bardzo dokładne mycie karoserii. Auto musi po prostu błyszczeć – najlepiej zastosować później dobre kosmetyki do pielęgnacji karoserii, nawet jeżeli nigdy wcześniej się tego nie robiło. Zabezpieczenie karoserii odpowiednimi środkami sprawi, że kolor zyska większą głębię i przyjemny dla oka błysk. Nowoczesne środki mają w swoim składzie na przykład woski, dzięki czemu gdy pokrywa się nimi karoserię auta, delikatne mu uzupełnieniu ulegają różne rysy i zadrapania. Oczywiście one nie znikną, jednak stają się mniej widoczne. Delikatne ślady korozji można starać się usunąć za pomocą odrdzewiaczy. Lepiej nie inwestować w większe naprawy u lakiernika czy blacharza, szczególnie jeżeli do sprzedania ma się stare auto o małej wartości. Wizualnie wygląda auto można poprawić również stosując nabłyszczacz na elementy plastikowe, jak również zakładając nowe pióra do wycieraczek.

Sprzątanie auta wewnątrz

Obowiązkowy punkt to bardzo dokładnego sprzątanie auta wewnątrz, oczywiście wraz z bagażnikiem. Trzeba się do tego naprawdę przyłożyć, odświeżyć tapicerkę oraz wyprać dywaniki, auto bardzo dobrze odkurzyć i usunąć z niego wszystkie swoje rzeczy osobiste. Dobrze jest zadbać również o elementy plastikowe wewnątrz samochodu – również można zastosować kosmetyki, dzięki czemu auto w środku będzie wyglądało schludnie i bardziej elegancko. Ważny jest również zapach – nie może być zbyt intensywny, jednak warto umieścić w samochodzie przyjemny odświeżacz, oraz jak najczęściej auto wietrzyć. Jeszcze jeden punkt rozważane przez wiele osób to mycie komory silnika. Tutaj trzeba być bardzo ostrożnym, a jeżeli nie robiło się tego nigdy wcześniej, lepiej zlecić to profesjonalistom.

Skup aut

skup samochodów w GdańskuJeżeli samodzielna sprzedaż samochodu wydaje się ponad siły, na przykład ze względu na brak umiejętności prawidłowej wyceny, auto można oddać do skupu. Samochód zostanie po prostu odkupiony za rzetelnie wycenioną wartość. W tym przypadku nie są konieczne nawet wszystkie zabiegi upiększające – Pan Bartek, właściciel firmy auto-skup24.pl mówi: “trzeba mieć świadomość, że wszelkie zabiegi upiększające, nie zmylą oczu profesjonalisty i nie sprawią, że realna wartość auta wzrośnie”.

Polecamy:
W jaki legalny sposób pozbyć się niepotrzebnego auta?

Jeden komentarz dla wpisu “Jak przygotować samochód do sprzedaży”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *