Jak wybrać giełdę transportową?

Truck driver driving semi-truck

Giełdy transportowe to niewiarygodnie proste i zarazem wydajne rozwiązanie. Pomimo że są relatywnie nowym typem firmy, dzisiaj już znaczna część przedsiębiorców z branży spedycyjnej nie może sobie wyobrazić bez nich życia. Korzystanie z pośrednictwa giełd transportowych opłaca się każdemu. Usługodawcy z wolną przestrzenią transportową mogą zarobić dodatkowe pieniądze. Z kolei producenci otrzymują możliwość dostarczenia towarów do miejsca ich przeznaczenia. Każda z funkcjonujących na rynku giełd transportowych posiada wyróżniające ją cechy. Sprawdź, jak dobrać portal do własnych preferencji.

Ilość użytkowników

W teorii ta giełda, z której usług korzysta dużo ludzi, daje większe możliwości. Tutaj jednak pojawia się problem ze zdefiniowaniem użytkownika. Niektóre instytucje pozwalają założyć jednemu klientowi kilka kont, z których wystawia oferty. W ten sposób pojawia się pewna liczba użytkowników, których możemy określić jako fikcyjnych. Inne giełdy z kolei wykorzystują sytuację w celach marketingowych. Tak manipulują definicją użytkownika, aby wydawało się, że z ich usług korzysta znaczna ilość ludzi. Dużo bardziej miarodajna jest liczba pojawiających się na portalu giełdy ofert. To właśnie ona świadczy o wiarygodności.

Weryfikacja użytkowników

Ilość pojawiających się ofert niestety nie zawsze idzie w parze z jakością oferowanych usług. Giełdy, które wprowadzają trudne do przejścia procedury weryfikacyjne, zazwyczaj cieszą się mniejszą liczbą użytkowników. Niektóre z nich domagają się od przedsiębiorców szerokiego pakietu dokumentów. Następnie dostarczone dane są sprawdzane z niezależnymi źródłami. W oparciu o badania giełda przyznaje każdemu klientowi stopień weryfikacji. Każdy użytkownik może samodzielnie zdecydować, czy podejmować współpracę czy nie. Oczywiście nawiązywanie kontaktów handlowych z podmiotami o niskim stopniu weryfikacji jest mocno ryzykowne. Dodatkowym sposobem zabezpieczenia transakcji jest tutaj e-potwierdzenie. Jest to dokument wymieniany pomiędzy obydwoma stronami transakcji . Zawiera on ich dane i stanowi swojego rodzaju referencję.

i-2-800-x-600

Zasięg

Niektóre giełdy koncentrują się na rynkach lokalnych (na przykład na pewnym regionie Europy), inne starają się nawiązywać współpracę z firmami w jak największej ilości krajów. Polska giełda transportowa Trans.eu to sprawdzona firma, która posiada zasięg dwudziestu trzech krajów. Sytuacja ta pozwala za ich pomocą transportować towary w większej części kontynentu. Korzystanie z ich usług jest bezpieczne i niezwykle opłacalne, chyba że akurat potrzebujemy dostarczyć towar do jednego z krajów poza ich zasięgiem, przykładowo do USA. Aby wybrać optymalną dla siebie usługę, należy przejrzeć oferty wszystkich większych giełd transportowych i zapoznać się z zasadami ich działania. W ten sposób nie tylko dobierzemy odpowiadające nam warunki, ale też posiądziemy na przyszłość wiedzę o rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *