Konwersja garażu na biuro – z czym się wiąże i ile kosztuje?

Konwersja garażu może zwiększyć wartość Twojego domu o 10 procent i zapewnić Ci cenną przestrzeń mieszkalną, która jest mniej podatna na różnego rodzaju komplikacje z planowaniem. Co więcej, jest to znacznie tańsze niż budowanie nowego rozszerzenia nieruchomości i znacznie tańsze niż przeprowadzka.

Dodatkowo, jeśli masz podwójny garaż, możesz przebudować tylko połowę tego miejsca, dzięki czemu zyskasz przestrzeń życiową i będziesz nadal korzystać z miejsca parkingowego.

Co wziąć pod uwagę przed przekształceniem garażu?

Najpierw skonsultuj się z agentem nieruchomości, czy konwersja garażu może mieć negatywny wpływ na cenę nieruchomości. Jeśli będziesz mieszkać w domu przez wiele nadchodzących lat, być może warto będzie postępować zgodnie z tym, co powiedzą, ale jeśli garaże są bardzo poszukiwane w twojej okolicy, zastanów się dokładnie zanim podejmiesz decyzję.

Zanim zaczniesz pracę nad konwersją, zastanów się, co zrobisz ze wszystkim, co aktualnie znajduje się w garażu. Jeśli przechowujesz w nim dużo sprzętu ogrodowego, być może będziesz musiał uwzględnić w swoich planach szopę. Jeśli to miejsce, gdzie przechowujesz zamrażarkę, musisz się dowiedzieć, gdzie można ją przenieść – lub czy możesz żyć bez niej. Jeśli naprawdę nie masz miejsca poza tym miejscem, być może konwersja częściowego garażu (lub konwersja, która ma dużo miejsca na przechowywanie w tym miejscu) będzie dla ciebie lepszym rozwiązaniem.

Ile kosztuje konwersja garażu?

Plusem do przekształcenia istniejącego garażu jest zaoszczędzenie pieniędzy na układaniu nowych fundamentów i budowaniu nowych ścian; Twój garaż może również mieć instalację elektryczną, może nawet kanalizację, co jeszcze bardziej obniży koszty konwersji garażu.

Ile kosztuje konwersja garażu? Możesz spodziewać się, że zapłacisz od 5000 do 7 000 złotych w górę (w zależności od specyfikacji to około 1000 do 1 250 zł za metr kwadratowy)- jeśli ściany i podłoga są stabilne, jest tam wodoszczelny dach, a wysokość sufitu jest wystarczająca do pozostawienia od 2,2 do 2,4 m nadproża po wzniesieniu podłogi o 15 cm powyżej zewnętrznego poziomu ziemi.

dysze do malowania gracoJeśli struktura jest przymocowana do domu, a nie integralna, i wymaga remontów strukturalnych, może być bardziej opłacalne, aby ją zniszczyć i zastąpić. W porównaniu z kosztem pojedynczej kondygnacji, która wyniesie ponad 13 000 zł, jest to ekonomiczny sposób na uzyskanie większej przestrzeni w pomieszczeniach.

Koszty projektowania

Opłaty projektowe za konwersję w garażu wynoszą od 1 200 zł do 2 500 zł oraz 300 zł do 400 zł w przypadku inżyniera budowlanego. Nie zapomnij też, że prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w meble dla biura, a to ile za nie zapłacisz jest w ścisłej zależności od osobistych specyfikacji.

Potrzebujesz pomocy przy konwersji garażu? Znajdź firmę remontową, która Ci w tym pomoże -ale pamiętaj, że to też będzie dodatkowo kosztować.

Czynniki, które mogą wpływać na koszty wymiany garażu są różne, ale zwykle konwersja garażu będzie kosztować więcej, jeśli oryginalna konstrukcja jest wadliwa. Jeśli zamierzasz wydać dużo pieniędzy na stabilizację budynku, to zbudowanie od podstaw może być tańsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *