Walka z kornikami – czy usunięcie drzewa będzie konieczne?

Po potwierdzeniu, że szkodnik, z którym masz do czynienia, to korniki – możesz przystąpić do inspekcji. Podczas tej fazy wskażesz obszary, w których są najbardziej aktywne, dzięki czemu będziesz wiedzieć, na czym należy skoncentrować się w zastosowaniach mających na celu zwalczanie korników.

Gdzie patrzeć?

Skoncentruj swoją inspekcję na drzewach na swojej posesji. Zwróć szczególną uwagę na pnie i gałęzie drzew. W niektórych przypadkach uszkodzenia mogą być tak poważne, że drzewo nie może zostać uratowane i może być konieczne usunięcie drzewa.

Czego szukać?

Poszukaj oznak uszkodzenia drzew lub żywych chrząszczy korowych (korników). Obszar, w którym drzewo jest uszkodzone, gatunek drzewa i rodzaj uszkodzenia mogą pomóc w określeniu, jakie masz inwazje kornika, jak wspomniano w sekcji dotyczącej identyfikacji. Poszukaj dziur w pniach i gałęziach oraz sprawdź galerie o różnych rozmiarach i kształtach (tunele w kształcie litery J itp.). Należy również zwrócić uwagę na pozostałości podobne do trocin.

Zwalczanie

Jeśli potwierdziłeś, że to korniki atakują twoje drzewo, masz kilka opcji, które zależą od okoliczności. W większości przypadków osłabione drzewa, które są silnie zaatakowane przez chrząszcze kora, mogą nie zostać uratowane, a kontrola chemiczna będzie miała na nie niewielki wpływ.

Jeśli masz żywe, zdrowe drzewo i dopiero zaczynasz zauważać uszkodzenia przez kornika i chcesz spróbować uratować swoje drzewo, będziesz musiał przeprowadzić zabieg przy użyciu profesjonalnych produktów. Zalecamy najpierw użycie kontaktowego środka owadobójczego, do pnia drzewa, konarów i kory, aby zabić wszelkie dorosłe chrząszcze na drzewie. Jest to środek, który powoduje szybkie powalenie owadów na drzewach. Potem chodzi już o pielęgnację gleby wokół drzewa w celu dalszej ochrony przed uszkodzeniem przez korniki i zmniejszenie prawdopodobieństwa przyszłych inwazji. Najlepiej sprawdzi się tutaj ogólnoustrojowy środek owadobójczy, co oznacza, że ​​produkt jest wchłaniany przez korzenie i całe drzewo w celu zwalczania korników.

Jest też jeszcze inny syntetyczny piretroidowy środek owadobójczy, który zawiera substancję czynną cypermetrynę i służy jako dobry kontaktowy środek owadobójczy, który może zapobiegać inwazji kornika na porażone drzewa i krzewy. Czas ma kluczowe znaczenie, ponieważ najlepiej jest potraktować nim drzewa już na wczesnym etapie inwazji, aby zaatakować larwy nowo wyklutych korników, zanim zaczną się one zagnieżdżać w korze. Zmierz kwadratowy zasięg obszaru poddawanego zabiegowi, aby określić, ile środka owadobójczego należy wymieszać. Po obliczeniu i wymieszaniu odpowiedniej ilości w opryskiwaczu, dobrze wstrząśnij opryskiwaczem i jesteś gotowy do działania.

Należy to nakładać na pnie, gałązki i gałęzie drzew przy użyciu strumienia wachlarzowego, ale nie do celem opływania. Jeśli zauważysz jakiekolwiek dziury lub wgłębienia w drewnie, spryskaj je bezpośrednio, ustawiając strumień jak najdokładniej. Chodzi o to, by nasycić otwory i pokryć specyfikiem jak największą liczbą owadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *