Kryteria wyboru firmy wypożyczającej samochody osobowe

OPE

Marka i kolor wynajmowanego auta mają wprawdzie znaczenie, ale ważniejsze są inne kryteria. Jakie?

Chcąc wynająć samochód, warto najpierw sprawdzić samą wypożyczalnię. Tym bardziej, że coraz częściej rezerwujemy auta przez internet, bez możliwości sprawdzenia ich stanu technicznego. Renoma wypożyczalni jest najlepszą gwarancją tego, że w czasie jazdy nie spotkają cię przykre niespodzianki.

Doświadczenie tysięcy użytkowników pokazuje, że warto polegać jedynie na większych wypożyczalniach. Jedną z nich jest Transpost – poznańska firma oferuje swoim klientom wynajem któregoś z pięciu tysięcy aut. Już sam fakt, że wypożyczalnia zdobyła tak duże rynkowe udziały, sporo mówi o jakości jej usług. Bez profesjonalnego podejścia do klienta i zadbanej floty nie sposób przecież wyróżnić się na tle konkurencji. A ta ostatnimi laty jest coraz silniejsza, bowiem w samych tylko latach 2007-2008, polski sektor Car Fleet Management rozrósł się prawie o połowę.

To dowód na to, że Polacy zaczynają dostrzegać zalety wynajmu aut. Najłatwiej zauważysz je zaglądając do portfela – zwłaszcza, jeśli ze swojego samochodu korzystasz rzadziej, niż dwadzieścia dni w miesiącu. Utrzymanie pojazdu potrafi wydrenować domowe finanse, pochłaniając spore sumy na ubezpieczenie, naprawy i obowiązkowe przeglądy. Prawdziwa niezależność mobilna to przecież nie stojący w garażu, generujący koszty samochód. A gdyby tak więc zaoszczędzić i płacić tylko wtedy, gdy faktycznie potrzebujesz auta?

Świetny pomysł – o ile przeczytasz regulamin

Trudno wymagać, by wypożyczalnia samochodu wzięła na siebie koszty wyjeżdżonego przez nas paliwa lub zapłaciła mandaty. Warto jednak przeczytać regulamin i sprawdzić, czy dostawca zapewnia nam fachową pomoc oraz szybkość działania w sytuacjach awaryjnych. Dlaczego jest to tak ważne?

Wypadki chodzą po ludziach. Czasem nawet jeżdżą. Możesz być świetnym kierowcą, ale wypadek spowoduje ktoś inny. Nie zapominaj też o zwykłych awariach – niektóre wypożyczalnie wymagają, by w podobnych sytuacjach to klienci ponieśli koszty naprawy. Takich ofert lepiej unikać. Wynajem auta ma przecież wiązać się z korzyściami finansowymi, a nie dodatkowymi wydatkami.

To ty dyktujesz warunki

Sam najlepiej wiesz, jakiego samochodu potrzebujesz. Innego auta użyjesz w zatłoczonym mieście, innego zaś na kilkudniowej wycieczce. Korzystając z usług małych wypożyczalni ograniczasz swój wybór do zaledwie paru modeli. Zupełnie niepotrzebnie.

Elastyczność – na rynku CFM właśnie to liczy się najbardziej. Dobre wypożyczalnie dbają o to, by każdy z klientów znalazł coś dla siebie. Świetnym przykładem jest wspomniany Transpost. W jego flocie znajdziesz kompaktowe, idealne do miasta Ople Corsa i rodzinne vany Peugeot 807. Klienci nie muszą iść na kompromisy i wybierają takie auta, jakich właśnie potrzebują.

Kiedy odbierzesz zarezerwowany wóz?

Wyjazd już zaplanowany? Auto zarezerwowane i wystarczy tylko je odebrać? W teorii wszystko wygląda całkiem dobrze, ale rzeczywistość klientów wypożyczalni z małą flotą często okazuje się nie tak różowa. Gdy firma nie dysponuje wieloma pojazdami, wystarczy tylko jedna awaria, by zakłócić system rezerwacji.

Jeśli chcesz mieć pewność, że auto faktycznie będzie na ciebie czekało, zarezerwuj je w którejś z większych wypożyczalni. Przy kilku tysiącach pojazdów, awarie nie są dla klientów żadnym problemem. Niczym się martw. Po prostu realizuj swoje plany.

Jeden komentarz dla wpisu “Kryteria wyboru firmy wypożyczającej samochody osobowe”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *