Myjnia bezdotykowa jako opłacalny biznes

W ostatnich latach stały się sprawdzonym sposobem na wystartowanie z własnym, udanym interesem. Myjnie bezdotykowe, bo o nich mowa, cieszą się olbrzymią popularnością.

Widok pustych stanowisk nie należy do częstych. Zazwyczaj, żeby z nich skorzystać, należy ustawić się w kolejce. Nie może ten fakt dziwić. Zapewniają one szybkie, skuteczne i dokładne mycie auta. Sam proces jest wygodny w przeprowadzeniu i w pełni bezpieczny dla lakieru samochodowego. Ile kosztuje postawienie myjni samochodowej?

Zalety myjni bezdotykowej

Myjnie bezdotykowe są przede wszystkim łatwe w obsłudze, a sam proces mycia nie trwa zbyt długo. Możliwość wybrania kilku rodzajów pracy maszyny oraz wysokie ciśnienie robocze, sprawiają, że mycie samochodu na takiej myjni jest wyjątkowo skuteczne i pozbywa się nawet ciężkich zabrudzeń.

Dodatkowo, urządzenia do mycia bezdotykowego posiadają programy ochrony lakieru. Dzięki nim, karoseria zostaje zabezpieczona i skutecznie minimalizuje powstawanie rys, zadrapań, oprysków, a także zmniejszony zostaje stopień przyciągania kurzu i brudu.

Warte odnotowania jest także, że myjnie bezdotykowe są bardzo bezpieczne dla lakieru samochodowego. W przeciwieństwie do myjni stacjonarnych, które wyposażone są w olbrzymie szczoty, urządzenia bezdotykowe nie niszczą karoserii, nie powodują zarysowań. To właśnie dlatego, są tak chętnie wykorzystywane przez kierowców, co sprawia, że własna myjnia samochodowa stanowi idealną formę prowadzenia dochodowego interesu.

Czy myjnia jest opłacalna?

Postawienie myjni samochodowej to dochodowy interes. Specjaliści podają, że pełen zwrot kosztów następuje w ciągu od około dziesięciu do kilkunastu miesięcy. Opłacalność myjni bezdotykowej jest bezdyskusyjna, ale jej stopień zależny jest od wielu zmiennych. Należy tu wymienić zarówno wysokość koniecznej inwestycji, jak i lokalizację myjni, która determinuje ruch na niej.

Kierowcy lubią korzystać z takich myjni, bo są one wygodne w użyciu i zapewniają szybką i sprawną możliwość oczyszczenia pojazdu, a także stosunkowo niedrogą. Koszty jednorazowego mycia wahają się w granicach od 5 do 10 zł, w zależności od sprawności kierowcy będącego operatorem myjni. Drugi fakt związany jest z niezaprzeczalnym zjawiskiem ciągłego przybywania ilości samochodów, a co za tym idzie, również i zapotrzebowania na usługi związane z ich myciem.

Ile trzeba zainwestować?

Koszt inwestycji bywa zróżnicowany. Jest on zależny zarówno od ilości stanowisk, jak i charakterystyki działki. W przypadku terenu nieuzbrojonego, inwestycja będzie większa ze względu na konieczność podciągnięcia infrastruktury. Żeby móc postawić myjnię, należy dopełnić wielu formalności, wśród których znajduje się również konieczność uzyskania wielu zgód. Należą do nich m.in. te związane z planem zagospodarowania przestrzennego.

Oczywiście, konieczna będzie zgoda na budowę oraz pozytywna decyzja środowiskowa z urzędu gminy i wydziału ochrony środowiska. Szacuje się, że budowa stanowiska może kosztować ok. 250 000 zł. Oczywiście, jest to tylko średni i szacunkowy koszt, który może ulec zmianie w jedną lub drugą stronę. Na szczęście, inwestor nie musi dysponować pełną kwotą na starcie. Istnieje kilka możliwości wspierających inicjatywę biznesową.

Banki przewidują usługi leasingowe na postawienie myjni bezdotykowej. Istnieje także możliwość skorzystania z dofinansowania unijnego. Specjaliści podają, że w zależności od miejsca lokalizacji oraz ilości stanowisk w myjni, po spłaceniu zobowiązań, miesięczne zarobki netto mogą wahać się między 15-50 tys. zł.

Więcej na temat myjnie bezdotykowych przeczytasz na stronie producenta http://mtautomatic.pl.

 

Zobacz podobne artykuły:

3 komentarze “Myjnia bezdotykowa jako opłacalny biznes”

  1. Jestem właścicielem kilku myjni w Wielkopolsce. Niestety Autor tego artykułu nie ma pojęcia o czym pisze. Stopa zwrotu w kilka-kilkanaście miesięcy to kompletna fikcja. Realnie należy przyjąć okres o wiele, wiele dłuższy, liczony w wielu latach. W obecnych realiach gdzie 1zł. oznacza wykupienie około 40sekund czasu, umycia auta za 5zł. to także kompletna fikcja.

  2. Z uwagi na detergenty używane w tego typu inwestycjach podczas kolejnych etapów prac warto skorzystać z nadzorów tego typu http://vitaarbor.pl/nasza-oferta/nadzory/. Myślę, że lepiej robić wszystko jak należy by po zakończeniu inwestycji nie okazało się że elementy zostały wykonane nieprawidłowo i nie możemy korzystać z budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *