Nie masz czasu na przeglądanie ofert OC? Skorzystaj z kalkulatora

Rynek ubezpieczeniowy jest obecnie bardzo rozbudowany i przeciętny klient może się mocno pogubić w gąszczu ofert, polis, różnych rozwiązań ofertowych, pakietów ubezpieczeń i reklam, które nieustannie widzimy w telewizji czy w internecie. Ubezpieczyciele bardzo ostro walczą o swoich klientów, gdyż jest to potężny rynek, pozwalający zarabiać równie potężne pieniądze. Jak w takiej sytuacji znaleźć naprawdę dobre ubezpieczenie?

Ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe i nie da się uniknąć tego wydatku. Lepiej więc nie odkładać decyzji w czasie i szukać dobrej polisy jak najszybciej, gdy kupimy nowy samochód lub gdy kończy nam się poprzednia polisa. W tej drugiej sytuacji warto doczytać warunki umowy i upewnić się, czy polisa nie jest automatycznie przedłużana na kolejny okres, jeśli nie wypowiemy jej w odpowiednim terminie. Czytanie umów powinno być w ogóle dobrą praktyką wśród wszystkich osób, które ubezpieczają własne auto. Bardzo często wiele późniejszych problemów czy konfliktów z ubezpieczycielem wynika właśnie z nieczytania umów. Niestety, jeśli coś podpiszemy bez czytania, to my jesteśmy odpowiedzialni za konsekwencje takiej bezmyślności i nieodpowiedzialności.

Jak znaleźć dobrą ofertę?

Szukanie dobrego ubezpieczyciela musi potrwać. Trzeba bowiem zapoznać się z wieloma ofertami, których na naszym rynku jest coraz więcej. Przede wszystkim, trzeba jednak określić własne potrzeby i szukać takiej polisy, która będzie w stu procentach odpowiadała naszym oczekiwaniom. Na https://kalkulator.ubezpieczamy-auto.pl/ można znaleźć sprawdzoną porównywarkę ofert ubezpieczeniowych różnych firm. Warto porównać nie tylko same ceny polisy, ale również to, co zawierają. Bardzo często zdarzają się bowiem sytuacje, że coś, co z pozoru wydaje się najtańszą opcją, w rzeczywistości zawiera sporo opłat dodatkowych i staje się po prostu dosyć drogie. Podobnie jest w przypadku różnych pakietów ubezpieczeniowych, które zawierają kilka różnych polis. Czasem polisy kupowane oddzielnie kosztują zdecydowanie mniej niż w pakiecie.

Nie tylko OC przydaje się kierowcom

Kierowcy, którzy sporo podróżują, powinni zadbać o to, aby mieć jak najpełniejsze i najbardziej kompleksowe ubezpieczenie. Samo OC nie wystarczy, aby móc spać spokojnie i nie martwić się zdarzeniami na drodze. Bardzo przyda się także autocasco oraz pakiet assistance, dzięki któremu można liczyć na sporo usług dodatkowych, za które nie trzeba płacić, gdyż pokrywa je ubezpieczyciel. Mogą to być takie usługi, jak pomoc drogowa i holowanie auta, a także podstawienie auta zastępczego, gdy po kolizji czy wypadku samochód odmówi posłuszeństwa. Pakiety assistance mogą się różnić w zależności od konkretnej firmy ubezpieczeniowej, dlatego też dobrze jest czytać nie tylko ceny takich pakietów, ale również przejrzeć dokładnie, co wchodzi w skład pakietu.

Jeden komentarz dla wpisu “Nie masz czasu na przeglądanie ofert OC? Skorzystaj z kalkulatora”

  1. Nie trzeba korzystać z tradycyjnych internetowych porównywarek, można pobrać aplikację Kupdirect z Google Play na telefon zeskanować kod z ostatniej strony dowodu rejestracyjnego i w 10 sek propozycja a polisa w niecałą minutę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *