Nowoczesne zdrojownie – dla dobra uczniów!

Od dziesięcioleci szkoły polegają na publicznych fontannach – zdrojowniach, które pomagają nawadniać uczniów przez cały dzień. Czekanie w kolejce między zajęciami na wodę nie było niczym niezwykłym w czasach poprzedzających butelkowanie wody i automatów w szkołach, które pojawiły się lata później. Jednak istnieje wiele badań i raportów, w których dokonano przeglądu zagrożeń związanych z piciem z klasycznej fontanny. Mogą być pożywką dla zarazków i innych zanieczyszczeń. W niektórych przypadkach nie są one dobrze utrzymane lub często kontrolowane.

Znaczenie dystrybucji bezpiecznej wody pitnej w szkołach w porze posiłków jest częścią norm i przepisów. Szkoły, które nie przechodzą regularnych testów jakości, mogą narażać uczniów na kontakt z wodą z ołowiem i innymi szkodliwymi zanieczyszczeniami. W okresie przeziębień i grypy zarazki są łatwo przenoszone przez ciągły kontakt z przyciskiem lub przełącznikiem kranu oraz z wylotem samego kranu.

Dzięki stacji uzupełniania wody, takiej jak zdrojownia, istnieje duży obszar napełniania, który pasuje do pojemnika dowolnego rozmiaru i zapobiega stykaniu się obu powierzchni. Ponadto funkcja napełniania jednym dotknięciem oznacza, że nie ma utrzymującego się kontaktu, w którym mogą się rozprzestrzeniać zarazki. Konstrukcja stacji napełniania zapobiega również gromadzeniu się brudu i stojącej wody, co eliminuje rozwój pleśni i innych bakterii.

W zależności od stanu systemu rur każdej szkolnej fontanny mogą występować pierwiastki śladowe lub chemikalia, które nie zostały odfiltrowane z wody. Może to spowodować problemy zdrowotne i uszkodzenie narządów i układów organizmu. Zaawansowany system oczyszczania w stacji napełniania wody przechodzi przez kilka poziomów zaawansowanej filtracji, aby wyeliminować 99% zanieczyszczeń z wody wodociągowej, zanim będzie ona gotowa do picia.

Szkolne fontanny wodne wymagają stałej konserwacji i czyszczenia, aby zachować higienę, co może mieć wpływ na członków personelu. Alternatywnie, czasem wymagana jest niewielka konserwacja, a aktywny tlen zapewnia wolną od chemikaliów dezynfekcję systemu wewnętrznego, więc ręczne czyszczenie nie jest wymagane.

Zdrojownia – zapewnij alternatywę dla słodkich napojów

Lekarze podają tylko wodę pitną (w porównaniu z napojami smakowymi lub napojami gazowanymi) jako część dziennego spożycia płynów, ponieważ organizm zużywa energię na usuwanie substancji chemicznych znajdujących się w słodkich napojach lub napojach z nienaturalnymi dodatkami. Sody lub napoje sportowe mogą również zawierać składniki, które mogą powodować nadmierną stymulację, takie jak kofeina i cukier, utrudniając koncentrację. Mogą one zapewnić nagły zastrzyk energii, który wkrótce potem się rozbije.

Stacje nawadniające dla szkół to opłacalny sposób na zapewnienie uczniom stałego, bezpłatnego zaopatrzenia w czystą wodę. Dla wielu szkół, które ograniczają spożycie napojów gazowanych i innych niezdrowych potraw i napojów, stacja uzupełniania jest oczywistym wyborem, aby zapewnić uczniom i personelowi oczyszczoną wodę bez poświęcania smaku, wygody ani przystępności cenowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *