Odblaski na rower – zobacz najlepsze rozwiązania

odblaski-3

Jazda na rowerze dla większości osób jest formą relaksu i przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Coraz częściej jednak dla wielu z nas dwa kółka są również codziennym środkiem transportu, którym dojeżdżamy do i z pracy, szkoły oraz innych miejsc. Kluczowe więc staje się zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Oto, co warto kupić, by poprawić swoją widoczność na drodze.

Nie można zapominać, iż rowerem poruszamy się nie tylko po wyznaczonych do tego celu nawierzchniach, ale również po drogach użytkowanych przez samochody osobowe i ciężarówki. W takich sytuacjach oprócz prawidłowego korzystania z ciągów komunikacyjnych najważniejsze jest bezpieczeństwo, które zwiększa się wielokrotnie, gdy rowerzysta jest widoczny dla innych uczestników ruchu.

Nic tak nie poprawia widoczności osoby korzystającej z roweru jak elementy odblaskowe umieszczone na pojeździe, odzieży oraz samym rowerzyście. W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki asortyment odblasków, lampek, światełek LED przeznaczonych specjalnie do zamontowania na rowerze. – Zapewniają one użytkownikowi takiego pojazdu bezpieczeństwo na drodze, gdyż jest on bardzo dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu. Jest to szczególnie istotne w warunkach niedostatecznej widoczności. Elementy odblaskowe pozwalają również w bardzo ciekawy i fantazyjny sposób ozdobić pojazd. Przykładem takiego dodatkowego wyposażenia są na przykład patyczki odblaskowe na szprychy jak również kulki odblaskowe, nakładki na rower LED mocowane na silikonowe rzepy, lampki rowerowe LED lub silikonowe latarki rowerowe, naklejki odblaskowe na kierownicę i ramę pojazdu, sakwy odblaskowe i wiele innych. – mówi Aneta Niciak z serwisu odblaski24.com.pl.

Elementy odblaskowe dla rowerzysty

– Oprócz zaopatrzenia swojego pojazdu w elementy odblaskowe, każdy posiadacz roweru powinien także zadbać o umieszczenie odblasków na sobie, aby mieć pewność, że inny uczestnik ruchu w każdej sytuacji i warunkach pogodowych zauważy go na drodze, dzięki czemu uniknie ewentualnego wypadku – dodaje Aneta Niciak (odblaski24.com.pl).

Dla rowerzystów jest cały wachlarz odblasków, które można dobrać wedle upodobania i indywidualnych potrzeb. Najlepszymi rozwiązaniami, które można nabyć są między innymi: kamizelki, naklejki o różnych wzorach (nawet z indywidualnym zadrukiem), opaski odblaskowe samozaciskowe, saszetki LED na telefon i klucze, wodoodporne pokrowce na plecaki, rękawy odblaskowe, klipsy odblaskowe na nogawkę, które dodatkowo ochraniają odzież przed ubrudzeniem, czy uszkodzeniem przez nieosłonięte zębatki i łańcuch, szelki odblaskowe oraz wiele innych.

Widoczność na drodze to bezpieczeństwo. O tym oraz o konieczności stosowania odblasków nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Zatem wsiadając na rower nie zapominajmy o korzystaniu z elementów odblaskowych.

Jeden komentarz dla wpisu “Odblaski na rower – zobacz najlepsze rozwiązania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *