Osuszacze basenowe – poznaj najważniejsze korzyści

Baseny i spa mają bardzo wiele różnych części i funkcji. Oprócz tego ogromnego basenu, w którym znajduje się woda, w basenie lub spa znajduje się wiele innych elementów funkcjonalnych, w tym:

  • filtry do wody,
  • odpływy,
  • wkładki,
  • pompy,
  • różne akcesoria do basenów i spa,
  • chemikalia.

Istnieją dwa główne typy basenów w zależności od miejsca instalacji. Są baseny zewnętrzne, które są instalowane na zewnątrz domu. Są również kryte baseny, które są instalowane wewnątrz domu. Większość odkrytych basenów jest zamknięta w zimnych porach roku. Kryte baseny są zwykle ogrzewane i dlatego są używane przez cały rok.

Ważnym elementem, który jest zwykle instalowany w krytym basenie, jest osuszacz. Mówiąc dokładniej – osuszacze basenowe to urządzenie elektryczne, które zasysa nadmiar wilgoci z powietrza, aby utrzymać niski poziom wilgotności. Urządzenia te wykorzystują różne techniki pochłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza. Osuszacze są dostępne w wielu różnych modelach i wykonaniach, a przy wyborze odpowiedniego do basenu wewnętrznego należy skonsultować się z lokalną firmą zajmującą się basenami.

Chroń wnętrze

Osuszacze są używane głównie do obniżania i utrzymywania poziomu wilgotności w każdym budynku. Podgrzewany kryty basen lub spa wytwarza dużo pary, ponieważ część podgrzanej wody wyparowuje z powierzchni basenu. Ta parująca wilgoć może spowodować znaczny wzrost poziomu wilgotności w budynku. Jeśli wilgoć nie zostanie usunięta, może gromadzić się na ścianach, podłogach, sufitach i innych powierzchniach, powodując rozwój pleśni i pleśni.

Jeśli te wysokie poziomy wilgotności nie zostaną sprawdzone, nadmiar wilgoci spowoduje gnicie drewna, korozję metali i złuszczanie się farby. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać niski poziom wilgotności w krytym basenie lub spa. Zainstalowanie funkcjonalnego osuszacza zmniejszy ilość wilgoci, a tym samym skroplonej wilgoci w krytym basenie lub spa, a tym samym ochroni wnętrze budynku, w którym znajdują się te instalacje.

Zmniejsz koszty energii

Jedną z najważniejszych funkcji osuszacza jest zmniejszenie zużycia energii. Kryte baseny i spa mogą zużywać dużo energii. Zwykle zużywają energię w porze zimowej, kiedy są ogrzewane, a także w porze gorącej, kiedy są schładzane. Osuszacz utrzymuje temperaturę na odpowiednim poziomie. Niektórzy ludzie używają systemów wentylacji basenów do schładzania temperatury swoich basenów krytych i spa. Ale te systemy wentylacyjne zużywają dużo energii, ponieważ powietrze, które dostaje się do budynku, musi być zimne lub ogrzane, aby utrzymać żądaną temperaturę.

Osuszacz zużywa mniej energii, ponieważ nie musi ogrzewać ani chłodzić powietrza, ale raczej pochłania wilgoć. Niektóre osuszacze chłodzą powietrze do momentu skroplenia parującej wilgoci. Prowadzi to do uwolnienia energii cieplnej, którą można ponownie wykorzystać do ogrzania basenu. Wielu właścicieli osuszaczy zwraca również uwagę na wygodne i zdrowe środowisko, które zyskują w ten sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *