Parkingi przy lotnisku – jak nie przepłacać?

sign-airport-neon-illuminated-area

Chcesz dojechać na lotnisko własnym samochodem i zostawić go tam aż do czasu powrotu z podróży? W takim przypadku konieczne jest znalezienie odpowiedniego parkingu, gdzie będzie można bezpiecznie pozostawić samochód, a przy tym nie przepłacić.

Oficjalne parkingi lotniskowe nie są zbyt tanie. Gdy chcemy pozostawić samochód tyko na godzinę, aby zwieźć lub odebrać kogoś z lotniska, wtedy możemy pozwolić sobie na jednorazowy wydatek około 10 złotych, ponieważ tyle kosztują parkingi lotniskowe za jedną godzinę. Gdy jednak chcielibyśmy skorzystać z usług parkingowych na dłuższy czas, na przykład na tydzień, wtedy ceny mogą stać się już naprawdę zaporowe.

Przykładowo, jeżeli będziemy chcieli pozostawić nasz samochód na parkingu oficjalnym na tydzień, zapłacimy nawet ponad 200 złotych, chyba że uda trafić nam się na jakąś promocję – wtedy ceny to od około 100 do 150 złotych. Gdy jednak zdecydujemy się na prywatne parkingi, wtedy za tydzień możemy zapłacić zaledwie 45-70 złotych, czyli znacznie mniej niż na parkingach oficjalnych.

Oczywiście, często pojawia się pytanie, czy taki tani parking przy lotnisku rzeczywiście jest bezpieczny, skoro kosztuje tak mało. Gdy jednak wybierzemy dobrą firmę, możemy mieć pewność, że nasz samochód będzie bez ryzyka czekał na nas na parkingu. Standardem jest już solidne ogrodzenie oraz monitoring, dlatego auto będzie przez cały czas pod ochroną.

Często możemy też spotkać się z zarzutem, że prywatne parkingi są oddalone za bardzo od terminali, więc musimy wtedy sami iść z bagażami do celu. Firmy wychodzą także naprzeciwko tym potrzebom klientów i oferują transport gratis – transfery realizowane są na lotnisko oraz z lotniska, więc mamy zagwarantowany komfort.

Co więcej, na nieoficjalnych parkingach możemy skorzystać również z szeregu różnych udogodnień, na przykład zimą możemy podładować akumulator, możemy skorzystać z myjki, kompresora.

Aktualne oferty parkingów przy lotniskach możemy znaleźć już teraz przez internet. W ten sposób łatwo porównamy ceny i wybierzemy najlepszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *