Podróżowanie z AZS – o czym nie można zapomnieć?

Wycieczka to ekscytująca, mile widziana przerwa od powszedniego dnia. Kolejne wakacje co raz bliżej, przed nami podróże, niezależnie od tego, czy na sielską wieś, czy do słonecznego kurortu – wszyscy na nie czekamy!

Dla ludzi, którzy zmagają się z atopowym zapaleniem skóry, przygotowanie się do podróży oznacza zupełnie inny poziom organizacji, planowania i kalkulacji- i to nawet w przypadku prostej podróży. Wszelkie wyjazdy wiążą się z nieznanymi środowiskami, pożywieniem i klimatem – i należy podjąć wszelkie środki ostrożności, aby zminimalizować powstawanie wyprysków. Całe szczęście, porozmawialiśmy z ekspertem który wie, jak to jest podróżować z AZS, więc zebraliśmy wskazówki i listę pakunków, aby podróże były dla Ciebie mniej stresujące, jeśli też się zmagasz z tym schorzeniem. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki!

Planowanie miejsca docelowego

Niezależnie od tego, dokąd zmierzasz, zastanów się, zanim jeszcze zapakujesz swoje torby.

Klimat
Suchy i zimny klimat może wysuszyć skórę, powodując zaostrzenia lub pogorszenie się objawów. Jeśli udajesz się w takie strony – spakuj mocniejsze kremy.

Leczenie medyczne

Wyszukaj najbliższy zakład medyczny i aptekę i oznacz je zakładkami dla spokoju ducha, jeśli w czasie wycieczki zaatakuje Cię atopowe zapalenie skóry (AZS).

Jedzenie

Jeśli niektóre produkty spożywcze są wyzwalaczem dla Ciebie lub Twojego dziecka, korzystaj z proaktywnej komunikacji. Członkowie rodziny, a nawet restauracje hotelowe chętnie zrobią wyjątek w menu, jeśli Twoje zdrowie będzie zagrożone.

Pościel

Porozmawiaj z personelem hotelu, jeśli chcesz uniknąć umieszczania dekoracyjnych poduszek i kołder na łóżkach, jeśli kurz jest wyzwalaczem. Te przedmioty nie zawsze są często prane, a nawet niewielka ilość kurzu może spowodować duży problem dla osób z AZS. Zapytaj także, jaki detergent jest używany do prania – szczególne znaczenie ma to przy prześcieradłach i ręcznikach. Substancje zapachowe, środki zmiękczające tkaniny i ostre detergenty mogą być głównym czynnikiem drażniącym, dlatego tutaj wymagane jest zaawansowane planowanie.

Co spakować do samochodu?

Dobry planista przygotowuje się na najlepsze i najgorsze scenariusze. W tym przypadku najgorszym może być zgubiony bagaż z lekami na AZS. Przed spakowaniem torby sprawdź dokładnie wytyczne w pierwszej pomocy, gdy znów Cię zaatakuje i upewnij się, że na wszelki wypadek masz wszystkie rzeczy niezbędne do poradzenia sobie z tym w trakcie podróży.Zawsze trzymaj przepisane przez lekarza kremy i maści na wyciągnięcie ręki. Nie zapomnij o ogrzewaniu samochodu lub klimatyzacji, i zapakuj wystarczającą ilość kremu aby nawilżyć wystarczająco swoją skórę co kilka godzin podczas podróży.

Zmiana odzieży

Czysta zmiana ubrań (wypranych w odpowiednim detergencie) może znacznie ułatwić Ci życie, szczególnie w przypadku rozlanego napoju lub postoju. I nie zapomnij ubrać się warstwami. Przegrzanie lub zmarznięcie również może wywołać nawrót AZS.

Ostatnią rzeczą, z którą chcesz się zmierzyć, jest wyczerpanie produktów, które ułatwiają Ci życie. Lepiej mieć za dużo, niż za mało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *