Prowadzenie samochodu po plastyce pochwy i inne zapytania: rozwiewamy wątpliwości!

Plastyka pochwy to zabieg ginekologiczny wykonywany w celu naprężenia luźnych mięśni pochwy. Pomaga to zwiększyć siłę pochwy, kontrolę i skurcz mięśni. Procedura jest zwykle wykonywana u kobiet, które urodziły wiele dzieci lub których mięśnie pochwy rozluźniły się wraz z wiekiem.

Na czym polega chirurgia pochwy?

Waginoplastyka jest wykonywana w znieczuleniu ogólnym – najczęściej. Procedura obejmuje połączenie mięśni rozciągniętych z tyłu pochwy i skrócenie ich za pomocą rozpuszczalnych szwów. Niechciana tkanka jest usuwana, co pomaga napiąć tkanki i mięśnie pochwy, ponieważ zmniejsza się ich nadmiar.

  • Operacja może potrwać do godziny, a pacjentka może zwykle zostać wypisany ze szpitala po 24 godzinach.

  • W ciągu tych 24 godzin pacjentka jest trzymana w szpitalu w celu ścisłego monitorowania, aby upewnić się, że jej stan jest stabilny przed wypisaniem ze szpitala.

endokrynolog gdynia prywatnieSpodziewaj się bólu i dyskomfortu w miejscu nacięcia. Lekarz przepisze środki przeciwbólowe do leczenia bólu, ale mimo tego nie zaleca się długich podróży w pozycji siedzącej czy samodzielnego prowadzenia samochodu po zabiegu. Podczas pobytu w szpitalu pacjentowi można podawać silne, dożylne środki przeciwbólowe. Po zwolnieniu będą przepisywane doustne środki przeciwbólowe do czasu ustąpienia bólu.

Pacjentce zaleca się przyjmowanie tabletek przeciwbólwoych, ale nie powinna ona przekraczać maksymalnej dawki 3 gm na dobę.

Aby jak najszybciej powrócić do formy – dbaj o jak najlepszą higienę. Miejsce nacięcia należy utrzymywać w czystości przez cały czas, a pacjentkę zachęca się do zapewnienia jak najlepszej higieny osobistej.

Pacjentka może wziąć prysznic 1-2 dni po zabiegu, ale nie wcześniej. Pacjentce nie zaleca się wkładania czegokolwiek do pochwy, celem próby jej oczyszczenia. Po wizycie w toalecie najważniejsze jest upewnienie się, że miejsce nacięcia jest delikatnie i dokładnie czyszczone łagodnym mydłem i wodą. Zachęca się ich również do moczenia w ciepłej wodzie po spełnieniu potrzeb fizjologicznych, aby upewnić się, że obszar jest czysty, co pozwala pochwie goić się bez infekcji.

Weź antybiotyki, aby zapobiec infekcji. Po chirurgii plastycznej pochwy pacjentka może potrzebować antybiotyku. Dawka wynosi zwykle 1 gm, dwa razy dziennie przez 5 do 7 dni, w zależności od recepty lekarza. Ten lek działa poprzez niszczenie i zabijanie drobnoustrojów w ciele, zapobiegając w ten sposób infekcji. Oczywiście szczegółowych informacji może udzielać wyłącznie lekarz prowadzący.

Co ważne – należy powstrzymać się od współżycia seksualnego przez około dwa tygodnie po operacji, jaką jest plastyka pochwy. Umożliwia to zagojenie się miejsca nacięcia bez żadnych komplikacji lub infekcji. Ważne jest, aby zarówno kobieta, jak i jej partner byli tego świadomi przed operacją.

Powstrzymywanie się od seksu jest również konieczne z innego powodu: ponieważ skurcz i rozszerzanie, które występują podczas aktywności seksualnej, mogą prowadzić do rozerwania mięśni pochwy,a to mogłoby prowadzić do opóźnionego lub niepełnego gojenia się pochwy po zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *