Filmy reklamowe – jak je tworzyć w kliku krokach?

Filmy reklamowe są teraz najlepszą reklamą jaką Twoja firma może mieć w sieci. Spoty reklamowe czy filmy promocyjne to teraz najlepiej sprzedające się reklamy. Nikt już nie wykorzystuje do promocji swoich usług czy produktów maili, postów czy zdjęć teraz w modzie i na czasie jest film promocyjny. Wydawać by się mogło albo, że jest to bardzo łatwe, wystarczy nagrać coś i już, albo bardzo trudne. W końcu trzeba mieć profesjonalny sprzęt ekipę. chcemy rozwiać Wasze wątpliwości i pokazać Wam, że film reklamowy jest dla każdego.

Po pierwsze scenariusz i koncepcja filmu

Aby trafić do klientów, trzeba wiedzieć czego oni szukają i co ich interesuje. Inny film stworzymy dla młodej grupy odbiorców, a zupełnie inny dla starszej. Film reklamowy dla młodych będzie bardziej współczesny, aktorzy będą używali współczesnego slangu. Filmy promocyjne dla starszych muszą być bardziej w ich stylu. Dlatego warto najpierw napisać scenariusz, wymyślić na czym będzie opierał się film, aby trafić do naszej grupy klientów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas przy nagrywaniu i będziemy mieli go więcej na ewentualne powtórki ujęć. Ale co dalej?

Obsada filmu

Nasze finanse pewnie nie są zbyt duże, dlatego zatrudnienie sławnej osoby nie wchodzi w grę. Tworzymy jednak sytuację, w której do naszej obsady dołączają ludzie, którzy mają sporo obserwujących w mediach społecznościowych. Proponujemy im wzajemną promocję. Bardzo często takie osoby odpowiadają na nasze zapytania i prośby pozytywnie.

Sprzęt do kręcenia i miejsce

opakowanie na słodyczeJeśli nie mamy pieniędzy to musimy korzystać z ogólnodostępnych miejsc, rekwizytów i sprzętu. Tworzymy filmy najlepszymi kamerami, mikrofonami jakie mamy. Jeśli dobrze przemyśleliśmy scenariusz możemy wypożyczyć kamerę czy mikrofony. Wiemy co chcemy zrobić, dlatego nie powinno zająć nam to dużo czasu. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości reklamowe filmy tworzymy z dostępnego sprzętu.

Mamy film i co dalej?

Teraz nasz film powinniśmy udostępnić na grupach, forach w miejscach, gdzie bywają nasi odbiorcy, dzięki temu przyciągniemy ich uwagę.

Co jeśli sami nie podołamy produkcji i realizacji filmu?

Produkcją filmu reklamowego zajmują się również profesjonaliści. Filmy korporacyjne, spoty reklamowe czy filmy promocyjne to dla nich codzienność. W ofercie profesjonalnych firm, które swoje usług świadczą pod hasłami: filmy reklamowe Warszawa, filmy reklamowe Kraków, produkcja filmowa Warszawa czy filmy reklamowe Wrocław, znajdziecie takie usługi jak: produkcja filmów reklamowych, produkcja filmów promocyjnych, produkcja spotów reklamowych. Produkcja video wykonana przez takie firmy jest profesjonalna i najwyższej jakości. Jednak, jeśli znajdziemy firmę w wyszukiwarce wyszukując ją poprzez wpisanie: produkcje filmowe Warszawa, produkcja filmów Warszawa, możemy być pewni, że będzie nas to sporo kosztowało. Promocyjne filmy wykonane przez profesjonalną ekipę są drogie. Dlatego zanim zdecydujecie się na skorzystanie z usług jakieś firmy przy produkcji filmu upewnijcie się, że nie jesteście w stanie sami zrealizować takiego filmu i czy taka produkcja wideo nie będzie dla Was jedynie wyzwaniem, któremu sprostacie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *