Toaleta w serwisie samochodowym – co pracodawca ma obowiązek Ci zapewnić?

Prowadzenie serwisu samochodowego cieszy się wśród przedsiębiorców coraz większą popularnością. Rośnie bowiem nieustannie liczba aut na ulicach, a co za tym idzie – konieczność ich serwisowania czy prowadzenia regularnych napraw. W serwisie samochodowym ważne jest w szczególności to wyposażenie, które służy do codziennej pracy. Nie można jednak zapominać o sanitariatach, które dla pracowników są szczególnie ważne.

W serwisie samochodowym praca polega przede wszystkim na dosyć brudnych zadaniach. Nic więc dziwnego, że pracownicy często potrzebują umycia się czy wzięcia prysznica, zanim przebiorą się z ubrań roboczych w swoje codzienne ubrania. Pracodawca powinien więc zadbać o dobrze wyposażone sanitariaty, w których znajdą się nie tylko toalety, umywalki czy inne akcesoria, ale również prysznice. Możliwość skorzystania z prysznica po pracy z pewnością będzie dużym atutem dla pracowników. O dobrym wyposażeniu łazienki warto pomyśleć już na etapie budowania siedziby firmy czy planowania jej generalnego remontu. Jeśli bowiem chcemy mieć w serwisie prysznice, muszą być one zaplanowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Potrzebują odpowiedniego podłączenia do instalacji wodnej, a także sporo miejsca.

Co musi znaleźć się w łazience?

W łazience w serwisie samochodowym powinny znaleźć się wszelkie akcesoria, które ułatwią korzystanie z niej. Ważne są umywalki z ciepłą, bieżącą wodą, a także dozowniki do mydła i innych środków czystości oraz suszarki do rąk. Są one zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie na co dzień ze sterty papierowych ręczników, które potem nie mieszczą się w koszu na śmieci. Suszarki do rąk można zamontować na ścianie, są wygodne i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Jeśli będą to rozwiązania dobrej jakości, możemy liczyć na to, że ich użytkowanie nie zakończy się po kilku miesiącach. Co więcej, suszarki do rąk są niezwykle higieniczne, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie higieny każdemu pracownikowi. W łazience w warsztacie samochodowym przydadzą się również specjalistyczne preparaty myjące. Czasem zabrudzenia po naprawie samochodów bywają tak duże i intensywne, że zwykłe mydło w płynie z dozownika może sobie z nimi nie poradzić.

Najpierw funkcjonalność, potem elegancja

Jeśli urządzamy łazienkę w warsztacie samochodowym, warto zadbać o to, by była ona komfortowa i wygodna w codziennym użytkowaniu. W firmowych łazienkach funkcjonalność i ergonomia zdecydowanie przeważają nad kwestiami designu i stylistyki. Co więcej, trzeba pamiętać, że łazienki w takich miejscach wymagają regularnego sprzątania. Brudzą się zdecydowanie szybciej niż sanitariaty w biurach. Pracownicy wykonują bowiem brudną pracę, mają na sobie robocze ubrania i obuwie, mogą sporo zabrudzeń nanieść na podłogę czy na inne powierzchnie. Warto więc podpisać umowę z dobrą firmą sprzątającą, która na co dzień będzie dbała o utrzymywanie łazienki w czystości. Im częstsze sprzątanie, tym zdecydowanie lepiej będzie się prezentowała łazienka nawet w sytuacji bardzo intensywnego użytkowania.

2 komentarze “Toaleta w serwisie samochodowym – co pracodawca ma obowiązek Ci zapewnić?”

  1. Jeśli szukasz dobrej, funkcjonalnej i nowoczesnej pralki, zajrzyj na swiatpralek.pl. Na stronie znajdują się sprawdzone rankingi pralek, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród ekspertów i klientów. Warto stawiać właśnie na takie sprawdzone modele od dobrych producentów. Nawet, jeśli kosztują więcej, to ich trwałość na pewno będzie o wiele wyższa niż najtańszych modeli.

  2. Jeśli szukasz miejsca, w którym można znaleźć nowoczesne wyposażenie łazienek, odwiedź sklep internetowy, który cieszy się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami wśród klientów. Warto kupować w sprawdzonych miejscach, można wtedy mieć pewność, że mamy najlepszą ofertę i rozwiązania pochodzące od renomowanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *