Specjalistyczna odzież ochronna dla mechaników samochodowych

Certification for Car Mechanic

Warsztat samochodowy to miejsce, gdzie można się wybrudzić różnymi szkodliwymi substancjami. Poza tym istnieje ryzyko różnych zranień. Dlatego ważne jest, aby mechanik posiadał specjalistyczną odzież ochronną, która przynajmniej częściowo zabezpieczy go przed wypadkami w pracy.

Rodzaje odzieży ochronnej dla mechaników samochodowych

Obecnie dostępnych jest wiele modeli odzieży roboczej, która zapewnia mechanikowi samochodowemu odpowiednią ochronę. Można swobodnie wybierać spośród produktów te najbardziej funkcjonalne i dostosowane do osobistych upodobań. My podajemy kilka rozwiązań, które mogą być stosowane w warsztacie samochodowym albo podczas naprawy pojazdów w terenie.

Spodnie i ogrodniczki

Mechanik samochodowy koniecznie musi posiadać wytrzymałe spodnie, które będą go chroniły przed negatywnymi zjawiskami, na jakie jest narażony w trakcie wykonywanej pracy. Taka odzież może skutecznie zabezpieczyć ciało na przykład przed wyciekiem oleju czy innej cieczy, która mogłaby spowodować na przykład poparzenia. Poza tym wiele modeli spodni pełni też rolę dodatkowego schowka na narzędzia. Jeśli mechanik musi w trakcie danego zajęcia korzystać wciąż z tych samych rzeczy, dobrze będzie mieć je pod ręką.

Ogrodniczki zaś, w porównaniu ze zwykłymi spodniami, stanowią dodatkową ochronę dla tułowia. Poza tym posiadają większą ilość schowków, które na pewno przydadzą się osobie w tym zawodzie. Przy tym, podobnie jak zwykłe spodnie dla mechanika, często wykonane są z naprawdę odpornej tkaniny. Dzięki temu taki strój może posłużyć naprawdę długo.

Obuwie robocze

Nie ulega wątpliwości, że mechanik samochodowy musi szczególnie chronić swoje stopy. Ciągle ma on do czynienia z metalowymi, ciężkimi narzędziami, a także solidnej budowy urządzeniami. Ich upadek na stopę mógłby się dlań skończyć tragicznie. Dlatego też ważny jest dobór butów do pracy. Muszą one zamortyzować ewentualne uderzenie. Poza tym są one z natury odporne, przynajmniej od strony podeszwy, na olej i benzynę. Ważne też, aby były dobrze zabudowane, a jednocześnie pozwalały stopie „oddychać”. Przykładowe buty posiadające wymienione przeze mnie cechy można kupić np. tutaj https://lunaobuwie.pl/39-sportowe-meskie

Wygodna bluza

Kiedy nadejdzie chłodny dzień, mechanik musi mieć, co na siebie założyć. Bluza chroni go przed zimnem. Wiele modeli dodatkowo sprawia, że człowiek zajmujący się naprawą samochodów wygląda bardziej profesjonalnie. Bluzy posiadają ładny krój i sprawiają, że mechanik robi lepsze wrażenie w kontakcie z klientem. Odporność takiego ubrania na pranie sprawia, że można je używać znacznie dłużej. Jest to przydatna cecha, bo wiadomo, że w tej pracy nie sposób się nie ubrudzić, a plamy należą do gatunku tych trudnych do wywabienia. Na szczęście tkaniny, z których wykonywane są ubrania dla mechanika częściowo zapobiegają wnikaniu w głąb zanieczyszczeń.

Rękawice ochronne

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakich musi używać mechanik stanowią oczywiście rękawice ochronne. Nie wszystko da się wykonać, chroniąc dłonie, jednak rękawice wielokrotnie się przydadzą. Muszą być one wykonane z solidnego tworzywa, które nie zniszczy się zaraz pod wpływem kontaktu z ostrymi przedmiotami. Jednocześnie powinny jednak możliwie jak najmniej utrudniać fachowe czynności, jakie mechanik ma co dzień do wykonania.

Jeden komentarz dla wpisu “Specjalistyczna odzież ochronna dla mechaników samochodowych”

  1. Ciekawy artykuł. Trafiłam na niego ponieważ szukam inspiracji do mojej pracy. Zakładam firmę szyjącą odzież roboczą dla różnych grup zawodowych w tym także mechaników samochodowych. Taki spis co używa mechanik na pewno będzie dla mnie pomocny 🙂 Kupiłam nawet overlocka na stronie http://www.embsystems.com.pl więc z szyciem mocnych bluz i spodni nie będzie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *